Home » Recenzia na knihy » E-book: peňaženky- recenzia

E-book: peňaženky- recenzia

Nie každý z nás je nadšený, keď z jeho poštovej schránky trčia rozličné reklamy alebo letáky. Aj ja som jedným z tých, ktorý vždy zanadáva, ak aj napriek žiadosti o nevhadzovanie reklám do schránky nejaký ten propagačný materiál nájdem. Môžem však povedať, že z času na čas medzi letákmi nájdem aj taký, ktorý sa mi práve zíde a ako-tak mi pomôže. Takto sa mi jedného dňa v schránke zjavila aj menšia brožúrka, ktorej obsah bol venovaný peňaženkám. Pre mňa bola zaujímavá už len z toho dôvodu, že všetky penazenky po určitom čase potrebujú obmeniť za novšie. Moja mala už niekoľko rokov za sebou a slúžila mi naozaj dlho, avšak nastal čas investovať do kúpy novej. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt wallet womanNechcel som však peniaze vrážať do niečoho len tak, preto som dlho zvažoval nad tým, akú novú peňaženku si zadovážiť. Pustil som sa teda do čítania tejto brožúrky. Aj keď bola neveľkých rozmerov, musím uznať, že som sa z nej dozvedel naozaj zaujímavé veci. V prvej časti bolo rozoberané, ako sa po prvý krát peňaženky objavili a aká je ich história. Aj keď som v starodávnych filmoch často krát videl, že hlavní hrdinovia za opaskami nosili akési vrecká, vôbec ma nenapadlo, že to môže byť predchodca dnešnej peňaženky! V tom čase však ľudia v takýchto peňaženkách ukrývali len bylinky. S príchodom kovových peňazí sa však musel vynájsť aj spôsob, akým sa budú tieto peniaze uchovávať. Predchodcami peňaženiek boli mešce, ak sa však jednalo o väčší obnos mincí, uskladnňovali sa aj v truhliciach. V knihe tiež bolo písané, že spolu s príchodom papierových peňazí sa hľadal spôsob ich úschovy, ktorý by bol nenáročný na priestor. Z tohodo dôvodu vznikli dnešné, novodobé peňaženky.

Súvisiaci obrázokV ďalšej časti bolo opisované, z akých rozličných materiálov môžu byť peňaženky vyrobené. Kniha uvádzala, že najpopulárnejším materiálom na ich výrobu je najmä koža. Koža je výnimočná najmä z dôvodu jej kvality, avšak väčšinou bývajú takéto peňaženky o niečo drahšie. Ďalším populárnym materiálom je tiež textil. Kniha uvádzala, že v prípade akéhokoľvek zašpinenia peňaženky vyrobenej z tohto materiálu by sme sa nemali snažiť ju nasilu očistiť. Aj keď som vedel, že v dnešnom svete je veľmi jednoduché vyrobiť napodobeninu takmer čohokoľvek, práve peňaženky sú jedným z najnapodobovanejších výrobkov na svete. Vtedy som si uvedomil, že ak by som sa rozhodol pre peňaženku svetovej značky, vopred si preverím, či sa nejedná len o jej napodobeninu.

Aj keď som kúpu novej peňaženky neustále odkladal, táto malá brožúrka ma prinútila k tomu, aby som jej kúpu zbytočne neodkladal. Rozhodol som sa investovať do peňaženky z pravej kože a zatiaľ svoje rozhodnutie neľutujem, lebo už mi nejaký čas slúži.