Akým spôsobom je v súčasnosti možné financovať rôzne projekty?

Investície a eurofondy

V minulosti bolo akýmsi nepísaným pravidlom, že ak sa chcel človek vrhnúť do podnikania, musel mať svoje vlastné zdroje. Toto pravidlo platí aj v súčasnosti. Rozdiel je však v tom, že v minulosti bolo veľmi náročné zohnať finančné zdroje, pomocou ktorých sa určitý projekt alebo podnikateľský nápad mohol financovať. V súčasnosti však existuje mnoho spôsobov, akými môže podnikateľ finančné prostriedky získať. Medzi najznámejšie patria eurofondy, financovanie je však možné aj ďalšími inými spôsobmi. Spôsoby financovania sú rôzne. Každý z nás sa už určite stretol s pojmom eurofondy. Okrem toho však existuje mnoho tak návratných, ako aj nenávratných zdrojov, ktoré pomôžu naštartovať podnikanie tým správnym smerom. Prvou kategóriou sú nenávratné zdroje financie, ktoré sú charakteristické tým, že nie je potrebné tieto finančné prostriedky vrátiť späť ich poskytovateľovi. Medzi tieto zdroje možno zaradiť rozličné granty alebo dotácie. Podmienkou ich udelenia je však prísne splnenie určitých, vopred vypísaných kritérií.

Prečo práve eurofondy?

Eurofondy pre menšie podniky
Doklady na čerpanie eurofondov

Existujú tiež aj návratné zdroje, medzi ktoré patria hlavne podnikateľské úvery, rizikový kapitál, prípadne rôzne iné spôsoby. Ich podmienkou je však to, že musia byť uhradené späť v plnej výške ich poskytovateľovi. Medzi najznámejšie nenávratné zdroje financovania jednotlivých projektov patria eurofondy, ktoré sa vyplácajú vo forme dotácií. Je však potrebné ich získať. Aj keď sa možno na prvý pohľad nezdá, získanie eurodotácií nemusí byť až tak náročné, pokiaľ žiadateľ presne vie, čo robiť a ako v prípade ich žiadania postupovať. Je však potrebné počítať s tým, že získanie a čerpanie eurofondov predstavuje dlhodobú činnosť. Ak patríte medzi podnikateľské subjekty, ktoré potrebujú získať finančné zdroje prakticky okamžite, eurofondy v tomto prípade neodporúčame. Ich získanie a čerpanie môže zabrať častokrát aj viac než jeden rok. Preto ak potrebujete získať financie okamžite, odporúčame vyskúšať iný spôsob financovania.

 Ako sa stať úspešným žiadateľom o dotáciu?

Ak chcete patriť aj vy medzi úspešných žiadateľov, nezabudnite na kvalitný business plán pre váš projekt. A práve od jeho kvality závisí to, či sa vám podarí uspieť. Konkurencia je veľká, ak však budete mať spracovaný kvalitný podnikateľský plán, určite sa vám podarí zaujať a eurofondy získať! Ak potrebujete poradiť, navštívte stránku https://marekstraka.com/, kde nájdete mnoho užitočných informácií, vďaka ktorým vás už nič nezastihne! Financujte váš projekt pomocou eurofondov aj vy!