ariaďte si smart home pre zvýšenie vášho komfortu i bezpečia

Smart home vám zabezpečí komfort

Snažíte sa postaviť dokonalý domov pre seba a svoju rodinu? Dizajn interiéru i exteriéru je jedna vec, no domácnosť by mala byť v prvom rade bezpečná a funkčná. Určite nikoho neprekvapí, že v súvislosti s rozmachom vedy a techniky sa nezabudlo ani na naše domácnosti. Počuli ste už o smart home? Ide o vytvorenie dokonalo inteligentnej domácnosti, ktorá s nami spolupracuje, prináša nám neskutočný úžitok a vďaka nej sa môžeme cítiť doma i mimo neho maximálne chránený. Prečítajte si, v čom spočíva podstata smart home a ako postupovať, keď si chcete takúto inteligentnú domácnosť zariadiť. Ako iste tušíme, budeme sa rozprávať o inteligentnej domácnosti. Prívlastok „inteligentný“ sa však bežne spája s ľudskou osobou. Čo to teda znamená v spojení s domácnosťou? V koncepcii smart home ide totiž o to, že dom má zabudované inteligentné zariadenia na ovládanie rôznych častí domu, ktoré navzájom komunikujú a reagujú na seba, a na základe toho tvoria integrovaný celok.

Čo si predstaviť pod pojmom smart home?

V čom je smart home špecifický?

Charakteristika smart domu

Možno si ešte stále neviete predstaviť, ako to funguje. Uvedieme teda malý príklad. Predstavte si, že cez svoj mobilný telefón dokážete pol hodinu pred vaším príchodom zapnúť kúrenie či napustiť horúcu vaňu. Alebo si predstavte, že tesne po vašom budíku sa zdvihnú elektrické rolety na vašich oknách a spustí sa váš obľúbený ranný program v televízii. Skvelé, nemyslíte? Všetko toto znie skutočne luxusne a vyzerá to tak, že vďaka smart home sa môže doma cítiť komfortne úplne každý. 

Smart home je zárukou bezpečnej domácnosti 

Aj keď sa to môže zdať, komfort nie je to jediné, čo smart home prináša. Obyvateľom domu s inteligentnou modernou domácnosťou prináša v prvom rade bezpečnosť. Súčasťou sú totiž kamery, ovládače od brány či žalúzií v mobilnom telefóne, videovrátnik či zariadenie, ktoré dokáže počas vašej neprítomnosti vypnúť všetky zásuvky v dome. Môžete dostať SMS notifikáciu aj v prípade, že sa k vašim dverám priblíži neželaný hosť alebo vaše dieťa nechtiac zapne sporák. Napriek tomu, že mnohí moderné technológie zatracujú, treba uznať, že smart home je skutočným zázrakom, ktorý dokáže uľahčiť život domácnostiam. Viac o inteligentnej domácnosti nájdete na webovej stránke https://smartmagazin.sk/ .