Bezpečnosť dvere do každého objektu

Hnedé bezpečnostné dvere

Či už ste majiteľ rodinného domu, chaty, alebo nejakej firmy, určite netreba zabúdať na bezpečnostné dvere. Bezpečnosť je niekedy na nezaplatenie. Pred vniknutím zlodejov do objektu sa treba dostatočne dobre chrániť a dnes už , našťastie, máme mnoho spôsobov ako to urobiť. Okrem kamerových systémov, či alarmov sú jedným zo základných bezpečnostných prvkov, práve bezpečnostné dvere. Niekedy stačí tak málo a všetko je jednoduchšie. Bezpečnostné dvere sa preto nazývajú bezpečnostné, lebo majú niekoľko mechanizmov zabezpečovacích mechanizmov, ktoré chránia objekt pred prípadným vniknutím do objektu. Prvým a najzákladnejším bezpečnostným prvkov býva madlo alebo guľa. Čiže aj v prípade, že zabudnete zamknúť, bez kľúča nie je možné sa dostať do objektu tak jednoducho. Bezpečnostné dvere obsahujú viacero zámkov, vďaka ktorým sú dvere bezpečnejšie. Sú rozmiestnené po celom obvode a majú viacero zámkov. Väčšina bezpečnostných dverí obsahuje aj priezor.

Čo by mali obsahovať bezpečnostné dvere?

Bezpečnostné dvere majú zmysel

Variácie bezpečnostných dverí

Navyše sú bezpečnostné dvere vyrábané zo špeciálnych tvrdených materiálov. Majú rôznu tvrdosť a tým aj rozdielny stupeň ochrany. Bezpečnostné dvere sú zaradené do rôznych bezpečnostných tried. Týchto tried je 6 pričom 5. A 6. Trieda sa používa v prípade trezorov. Na byt alebo dom vám postačia bezpečnostné dvere v 3. Bezpečnostnej triede.  Pri takýchto dverách nie je ani tak podstatný vonkajší obal ako výplň dvere. Zvyčajne majú v sebe nejaké oceľové platne, oceľové rámy a podobne. Samozrejme bezpečnostné dvere musia byť aj protipožiarne. V dnešnej dobe už takmer každá novostavba musí mať bezpečnostné, protipožiarne dvere, inak dom neprejde kolaudáciou. Mnoho bezpečnostných dverí sa už mechanizmus, ktorý zabezpečuje uzamykanie aj otváranie dverí zvnútra bez použitia kľúča. Takisto tieto dvere majú vlastnosť, že tepelne aj zvukovo veľmi dobre izolujú. To je veľká výhoda, napríklad aj v paneláku.

Dizajn podľa vašich predstáv

Na trhu už je množstvo bezpečnostných dverí, z ktorých si môžete vybrať. Podľa toho akú potrebujete farbu, alebo aký typ preferujete. Či chcete na dverách mať sklo, matné alebo priehľadné. Samozrejme vždy sa odporúča matné, mliečne sklo , aby do objektu nebolo vidieť, ale závisí to od voľby majiteľa a danej potreby a preferencií.

Viac aj o bezpečnostných dverách nájdete na https://www.vstavaneskrine.com/