Losos a jeho prínosy pre zdravie človeka

Pečený losos s kožou

Mnoho ľudí, ktorí sa snažia zdravo stravovať, nedajú dopustiť na lososa, ktorý nemôže chýbať v ich jedálničku. Losos je skvelým zdrojom živočíšnych bielkovín, takmer dokonalým zdrojom omega-3. zaujímavosťou je, že existuje niekoľko druhov lososa, dokonca niektoré druhy môžu žiť aj v sladkých vodách. Lososa možno dostať takmer v každom obchode a je mnoho spôsobov, ako si môžete túto rybu pripraviť doma – môžete lososa variť, grilovať alebo pochúťkou je aj pečený losos. Prečo konzumovať lososa? Aké sú jeho hlavné prínosy pre zdravie človeka? Ak sa chcete dozvedieť viac, prečítajte si článok. Mastné ryby, ako losos, sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Tieto mastné kyseliny sú nevyhnutné, pretože naše telo si ich nedokáže samé vyrobiť, a preto ich musíme pravidelne zaradiť do svojho jedálnička. Lekári predpokladajú, že mastné kyseliny prispievajú k dravému srdcu a pomáhajú udržiavať pokožku, kĺby a hormonálnu rovnováhu.

Benefity konzumácie lososa

Pečený losos v alobale
Spôsoby prípravy pečeného lososa

Najnovšie štúdie poukazujú a naznačujú, že pravidelná konzumácia lososa znižuje starnutie mozgu. A preto, ak chcete zlepšovať svoju pamäť, tak konzumujte lososa. Je to na vás, ako si pripravíte lososa, či dáte prednosť varenému, grilovanému lososovi. Pre mnohých je pečený losos voľba číslo jeden. Pečený losos má výhodu, že môže byť protizápalový. Dôvodom je, že mastné kyseliny zohrávajú dôležitú úlohu pri tlmení účinkov zápalu, čo je kľúčové pri liečbe mnohých chronických chorôb, vrátane cukrovky a rakoviny. Konzumácia mastných rýb, ako je losos, pomáha znížiť hladinu markerov naznačujúcich zápal. Pečený losos, varený i grilovaný je dobrým zdrojom bielkovín, ktoré sú dôležité pre udržanie zdravia kostí, prevenciu straty svalovej hmoty. Taktiež pomáhajú udržiavať pokožku pružnú, znižujú príznaky starnutia a ochraňujú pokožku pred poškodením od UV žiarenia.

Ako pripraviť skvelého lososa?

Príprava lososa je veľmi jednoduchá. Priblížime vám, ako si rýchlo a jednoducho pripraviť pečeného lososa. Pečený losos možno pripraviť na mnoho spôsobov, napríklad na zelenine, hubovej omáčke, na bylinkách. Môžete si zvoliť to, čo máte radi. Lososa poliateho olivovým olejom dáme na pekáč, ochutíme soľou, korením a vložíme do rúry. Lososa pečieme približne 20 minút na 170 stupňov. pečený losos sa môže podávať s omáčkou, zeleninou alebo inou prílohou. Pečený losos je výborný, ak ho polejete citrónom. Ak sa chcete dozvedieť viac, navštívte webovú stránku https://spolukstolu.podravka.sk/.