Moderná fitness trampolína – odreagujte se při skákání

Fitness trampolína a sport

Znáte tu nefalšovanou radost, když dítě spatří trampolínu a může na ní skákat? Mnozí z nás si myslí, že trampolíny jsou určeny pouze pro děti. V posledních letech však stále častěji můžeme narazit na takzvaný jumping. Základem tohoto cvičení je fitness trampolína, na níž skáčete v různých směrech a pohybových variacích. Výsledkem je skvělé odreagování se od každodenních starostí, úžasná zábava a v neposlední řadě efektivní tvarování postavy. Jumping je velmi oblíbeným cvičením pro všechny věkové kategorie. Nevěříte? Tak se pojďte s námi podívat na jeho výhody. To, že se při něm opravdu zabavíte, je jen třešničkou na dortu. Pro vaše tělo má však skákání na fitness trampolíně mnohem větší význam. Působí jako kardio, při kterém se zadýcháte a zpotíte mnohem více, než při silovém tréninku. Podle zahraničních výzkumů působí blahodárně na náš lymfatický systém.

Skákání na fitness trampolíně není jen o zábavě

Fitness trampolína na shazování kilogramů
Strečink po skákání na fitness trampolíně

Při každém cvičení se otevírá, což znamená, že se nám z těla vyplavují nahromaděné škodliviny. Prostřednictvím cvičení na fitness trampolíně můžeme účinně bojovat proti infekcím a různým bakteriím. Funguje tedy jako jakási prevence i detox v jednom. Fitness trampolína je cvičební pomůcka, kterou si klidně můžete pořídit i pro domácí použití. Zacvičit si proto můžete kdykoliv, klidně i během sledování večerních zpráv v televizi. Ideální je, když se jumpingu věnujete alespoň třikrát týdně v časovém rozmezí od 45 až 60 minut.

Cvičení na trampolíně a hubnutí

Možná si myslíte, že skákáním nezhubnete, ale opak je pravdou. Jumping se považuje za jedno z nejúčinnějších cvičení v souvislosti s bojem proti nadbytečným kilogramům. Jde o kardio cvičení, při kterém spalujeme mnohem více kalorií než při silovém tréninku. Nemluvě o tom, že fitness trampolína nám umožňuje zapojovat všechny svaly na těle. Skvělou zprávou je, že takový pohyb je vhodný i pro ty, kteří pociťují bolest v kolenou. Při skákání totiž narážíte na měkkou podložku, což znamená, že vaše kolena jsou maximálně chráněny. Právě z tohoto důvodu si jumping cvičení zamilovali i starší ročníky. Pokud skákání na fitness trampolíně vyzkoušíte, ručíme za to, že si ho zamilujete. Více o výhodách fitness trampolíny naleznete na webové stránce https://inlive.cz/.