Moderné krby vám pomôžu efektívne vykúriť domácnosť

Kvalitné a moderne krby

Mysleli ste si, že v krbe dokáže zakúriť každý? Možno to dokáže každý, ale určite nie každý kúri v krbe správne. Existujú rôzne moderne krby, ktoré sú v podstate založené na tom istom princípe a platia pre ne rovnaké podmienky pre správne vykurovanie. V tomto článku si spoločne prejdeme, ako by ste mali správne v krbe kúriť aby nedochádzalo k zbytočnému poškodeniu krbu. Určite ste už počuli o tom, že moderné krby si vyžadujú bežnú starostlivosť, a je to pravda, žiadna extra starostlivosť nie je potrebná, stačil dodržiavať zásady správneho vykurovania. Poďme sa na ne pozrieť. V nasledujúdich riadkoch sa dozviete všetky potrebné informácie o efektívnom vykurovaní. Jedna vec je totiž mať moderný krb, druhá však, ako dobre vykuruje. V krbe sa kúri hlavne drevom. Používajte suché drevo, a to hneď z niekoľkých dôvodov, mokré drevo veľmi dymí a tým pádom zanáša nie len sklo, ale aj komín a zanesený komín nie je vôbec dobrá situácia, musíte komín viac krát do roka čistiť prostredníctvom kominára a to ide veru do peňazí.

Používajte suché drevo

Moderne krby sú skvelou voľbou
Cena moderných krbov závisí od viacerých kritérií

Mokré drevo dlhšie rozkuruje, pretože najprv musí procesom tepla vyschnúť, a až potom sa rozhorí, no strácate tým na kvalite vykurovania a aj dĺžke vykurovania. Počas kúrenia, teda horenia ohňa neotvárajte dvierka príliš často, v prvom rade vám uniká teplo a v druhom rade vypúšťate dym do priestoru, čo nie je vhodné pre zdravie človeka, no zároveň aj špiníte priestor nad krbovou vložkou. Ideálny čas na prihodenie do ohňa je v čase keď drevo už len tlie, samozrejme hovoríme o prihodení do ohňa suchým drevom.

Aká je údržba pre moderné krby?

Každý krb sa svojim používaním znečisťuje. Takisto aj moderné krby sa znečisťujú a tak keď sú špinavé stráca sa ich dominancia a estetika. Údržba moderného krbu nie je náročná, sklenené časti krbu utierajte suchou handričkou, ktorá je vyrobená pre moderné krby. Krbovú vložku vždy po vychladnutí krbu pozametajte. Údržba moderných krbov si viac nevyžaduje, no komín si vyžaduje pravidelnú, minimálne raz do roka prehliadku a takisto aj čistenie, aby ste si boli istý, že váš moderný krb bude fungovať správne. Ak máte záujem o kvalitné moderné krby, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.naj-krby.sk/.