Murované ploty – dlhotrvajúca a elegantná ochrana vašej nehnuteľnosti

Murovane ploty z betónu

Po kúpe domu, celkovej rekonštrukcii, úpravy pozemku a záhrady je oprava potu poslednou bodkou k celkovej modernizácii. Oplotenie domu má 2 základné funkcie. V prvom rade bezpečnostnú. Má chrániť dom, záhradu pred nežiaducimi osobami alebo aj ich pohľadmi. Plot dotvára určitú intimitu prostredia. Druhou úlohou je okrasná funkcia. Aj plot dotvára celkový vzhľad domu. Ploty sa vyrábajú z rôznych materiálov. Jednou z možností sú murované ploty. Práve tieto spĺňajú obe funkcie. Murovane ploty v prípade ich vyplnenia vhodných materiálom zaručia intimitu záhrady a zároveň bezpečne oddelia priestor záhrady od ulice. Murované ploty sú zhotovené z betónových tvárnic rôznej veľkosti, farby a rôznych tvarov. Pri murovaní je nevyhnutné zhotovenie základového pásu, na ktorý je potom možné betónové tvárnice ukladať do požadovanej výšky.  Tvárnice sa priebežne zalievajú betónom. V konečnej fáze sa na múr a piliere lepia krycie platne, ktoré zabránia vniknutiu vody do oplotenia. Podľa želania zákazníka je možné oplotenie ukončiť omietkou, ktorá môže byť  hladká alebo nerovná, prípadne môže byť na oplotenie nalepený kameň alebo rôzne iné obklady v rôznych farbách aby korešpondovali s celkovým vzhľadom a s fasádou domu.

Výroba murovaného plotu

Murovane ploty a ich výroba
Realizácia murovaných plotov

Na murované ploty je možné inštalovať posuvné brány, samonosné posuvné brány alebo obyčajné jednokrídlové či dvojkrídlové podľa výberu zákazníka. V prípade inštalovania pohonnej jednotky na bránu vznikne aická, ktorá zabezpečí vyšší komfort pri otváraní. Výplň medzi piliermi môže byť rôzna. Môžu tu byť inštalované drevené dosky alebo hliníkové lamely uložené horizontálne alebo vertikálne. Priestor medzi piliermi môže byť rovnako vyplnený dierovanými plechmi, ktoré dodávajú moderný vzhľad. Alebo aj kované ale tieto už nezaručia nepriehľadnosť do záhrady zákazníka. Výplň je možné následne využiť aj na bráne, či na personálnej bráničke, čo dotvorí jednoliatosť plota.

Realizácia murovaných plotov

Murované ploty ju vhodné najmä na prednú časť pozemku – od ulice, vzhľadom na jeho okrasný a reprezentačný charakter. V prípade prejaveného záujmu,  zákazníka navštívi odborný pracovník za účelom obhliadky miesta, zabezpečenia rozmerov oplotenia, prípadne poradenstva. Následne vypracuje cenovú ponuku s ohľadom na požiadavky zákazníka. Murované ploty vyrábajú odborníci, ktorí dbajú na kvalitu, presnosť, serióznosť a dodržujú dohodnuté termíny.  Viac informácií získate na: https://www.i-ploty.sk/