Nájsť výborného tenisového trénera nemusí byť náročné

Tenisové loptičky

Nájsť dobrého tenisového trénera je často krát ako hľadať ihlu v kope sena. Všetko sa však dá. Nájsť kvalitného tenisového trénera však dá často krát poriadne zabrať. Stáva sa tiež, že je tento proces aj náročný na čas – človek musí vyskúšať služby viacerých tenisových trénerov, pokiaľ si nájde toho, ktorý mu bude maximálne vyhovovať. Niektorí však patria medzi šťastnejších a svojho tenisového trénera nájdu hneď na prvý krát. Ak si však chcete celý proces uľahčiť, stačí napríklad na internet zadať požiadavku, že hľadáme tenisového trénera. Ciest, ako sa dostať k tenisovým trénerom je skutočne mnoho. Trénera by ste si však mali vopred preveriť, čo vám už na začiatku napovie to, či nadviazať spoluprácu má zmysel. Pretože v prvom rade by ste si mali ujasniť, čo od trénera vlastne očakávate. Je zrejmé, že tenisového trénera hľadáte pre seba alebo pre svojich blízkych, pre ktorých je tenis srdcovou záležitosťou.

Spôsoby, pomocou ktorých si môžete nájsť tenisového trénera

Tenisová sieťHľadáte tenisového trénera pre malé dieťa alebo pre staršieho, skúsenejšieho hráča? Patrí tento hráč do kategórie začiatočníkov, alebo už má skúsenosti? Chce sa hráč len zdokonaliť, alebo sa chce v budúcnosti stať svetovou jednotkou? Patrí hráč do kategórie aktívnych alebo pasívnych hráčov? Na základe intenzity tréningov možno rozdeliť zdroje, odkiaľ tenisových trénerov nájdete, nasledovne:

  • aktívny hráč: od aktívneho hráča sa očakáva, že to s tenisom myslí skutočne vážne a že si chce v tenise vybudovať kariéru. Preto by ste teda mali prispôsobiť tejto situácií aj tenisového trénera. Človek, ktorý sa chce neustále zdokonaľovať by mal uvažovať nad odbornejším a skúsenejším trénerom. Takýchto trénerov si vyberajte na základe referencií a výsledkov, ktoré so svojimi zverencami dosiahol. Existujú aj rôzne zoznamy, kde nájdete mená trénerov a informácie o nich.
  • pasívny hráč: ak hráč patrí do kategórie pasívnych, nemusí mať za sebou trénera, ktorý trénuje či trénoval najlepšieho hráča v krajine. Často krát stačí mať po boku človeka, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s hraním tenisu a je preňho táto činnosť len privyrobením. Patria sem napríklad študenti, ktorí sa zameriavajú na trénovanie malých detí. Takýto tréner by však mal ovládať základné techniky v tenise. Nájdete ich napríklad v rôznych tenisových školách či na internete. Ak aj vy chcete získať kontakt na skúsených trénerov, ktorí vás budú viesť skutočne odborne, navštívte stránku tenis-trener.sk.

Prečo by ste si mali trénera vyberať na základe schopností?

Záujmy v hraní tenisu sa v prípade mnohých ľudí líšia. Niektorí ho hrajú pre radosť, iní zo zvyku či len kvôli tomu, aby športovali. V prvom rade by každý hráč, ktorý chce trénovať pod vedením tenisového trénera mal brať ohľad na to, čo od trénera očakáva. Vďaka jeho záujmom dokáže aj tréner jednoduchšie pochopiť jeho ciele a dokáže mu poskytnúť lepšie služby.