Oslovila vás vintage kuchyňa?

Vintage kuchyna v rodinnom dome

V súvislosti s bytovým dizajnom sa objavujú rôzne trendy. Niektoré z nich sú v móde iba rok či dva, iné sú doslova nesmrteľné. Dnes sa bližšie pozrieme na kuchyne. Kuchyňu má doma každý z nás a bez ohľadu na to, či v nej varíme každý deň alebo iba cez víkend, chceme sa v nej cítiť príjemne. Aj v oblasti kuchýň existujú rôzne štýly. Mimoriadne moderná je v súčasnosti vintage kuchyna. Ide o štýl, ktorý rozhodne nevyjde z módy za pár rokov. Takáto kuchyňa je veľmi príjemná a útulná už na prvý pohľad. Teraz si predstavte, že sa v nej máte každý deň pohybovať. Fajn predstava, čo poviete? V súčasnosti má mnoho vecí či štýlov prívlastok vintage. Viete však, o čo v skutočnosti ide? V tomto štýle sa prenáša kus histórie do súčasnosti. V minulosti sa tento pojem začal používať najmä v súvislosti s vínom, no dnes už ním označujeme kúsky oblečenia, doplnky do bytu či dokonca domáce spotrebiče.

Vintage kuchyňa – akými prvkami sa vyznačuje?

Vintage kuchyna aj do paneláku
Detaily vo vintage kuchyni

Sortiment s prívlastkom vintage je teda mimoriadne rozšírený. Vintage kuchyňa nie je nič, čo by sa hodilo iba na chalupu, ako sa mnohí nazdávajú. Pokojne sa s ňou môžete stretnúť aj v panelákovom byte či modernejšom dome. Typickými znakmi sú jemné farby, dôraz na detaily, vyrezávané skrinky a hlavne nenapodobiteľná atmosféra. Keď vojdete do vintage kuchyne, mali by ste sa cítiť, ako keby ste práve vošli rozprávkového vidieckeho domčeka. Ručíme za to, že kuchyňa tohto typu má svoje čaro, aké nájdete iba málokde.

 

Nechajte si urobiť vintage kuchyňu na mieru

Túžite po vintage kuchyni podľa svojich predstáv? Našťastie je podnikanie v tejto oblasti dostatočne rozšírené, a tak to pre vás rozhodne nebude problém. Základ je mať víziu o tom, ako by mala vaša vysnívaná kuchyňa vyzerať. Potom navštívte kuchynské štúdiá alebo priamo výrobcov nábytku a nechajte si vypracovať cenovú ponuku. Ak nemáte úplne presnú predstavu o svojej vintage kuchyni, nechajte si poradiť od profesionálov. Je potrebné myslieť na to, že kuchyňa nám bude slúžiť mnoho rokov, a preto by mala tomu zodpovedať nielen vizuálne, ale aj kvalitatívne. Všetko o tých najkvalitnejších vintage kuchyniach nájdete na webovej stránke https://anrico.sk/