Perfektná mrkvová torta


Ak patríte medzi vášnivé cukrárky, alebo len jednoducho radi maškrtíte skúste si doma upiecť mrkvovú tortu. Mrkvová torta Vás okamžite dostane, nielenže je zdravšia ako ostatné koláče, ale aj výborne chutí. Mrkva ako iste viete patrí do koreňovej zeleniny, ten kto vlastní dom ju má určite zasadenú v svojej záhradke. Mrkva sa na Slovensku pestuje už vyše 400 rokov. Je nenáročná na svoje podmienky, bežne dostupná a čo je dobré, tak aj veľmi zdravá. Určite od detstva si pamätáte, že ak chcete mať zdravý zrak jedzte mrkvu. Mrkva keď je nakrájaná na kolieska skutočne trochu pripomína oko. Mrkva obsahuje mnoho vitamínov ( hlavne vitamín B, C, D a E) a taktiež aj betakarotén, ktorý sa následne v organizme mení na vitamín A. Taktiež je plná aj minerálov, magnézia, vápnika a železa. Mrkvu obsahuje minimum tukov a cukrov. Navyše je plná antioxidantov.

Mrkvová torta a jej príprava

Ak ste si prečítali všetky blahodárne účinky mrkvy, tak už neostáva nič iné len sa do prípravy mrkvovej torty pustiť. Mrkvová torta bude pekne voňať a polahodí celej Vašej rodine či známym. Na jej prípravu budeme teda potrebovať:  150 g Korunného práškového cukru, 2 PL rumu, 5 vajec, 250 g mletých orechov, 100 g celozrnnej múky, ½ kypriaceho prášku, trochu citrónovej šťavy, šľahačku či tvaroh a hlavne 250 g surovej mrkvy, ktorú postrúhame najemno.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt carrot cakeVšetky ingrediencie zmiešame dokopy, pričom múku pár krát preosejeme a vajíčka oddelíme a z bielok vyšľaháme tuhý sneh, ktorý potom pridáme do celej zmesi. Celú zmes nalejeme do vymastenej a pomúčenej tortovej formy a pečieme na 170 stupňoch približne 50 minút. Potom necháme korpus aby vychladol, rozrežeme ho na polovicu a naplníme ho šľahačkou alebo tvarohom. Vrch mrkvovej torty môžeme pokvapkať citrónovou alebo pomarančovou šťavou. Na ozdobu môžeme použiť väčšie vlašské orechy. Mrkvovú tortu potom nakrájame na menšie kúsky a môžeme sa do nej pustiť bez výčitiek. Mrkvová torta je zdravší variant torty, pretože jej základná ingrediencia je mrkva. Skúste si mrkvovú tortu upiecť raz, a stane sa Vašim obľúbeným dezertom na sviatočný alebo aj všedný deň.

Viac receptov na výborné dezerty nájdete na stránkach Korunnycukor.sk.