Príbeh crossbody kabelky

Moderné crossbody kabelky

Odkiaľ sa medzi nami nabrali crossbody kabelky? Kabelky po celom svete majú rôzne názvy a slúžia množstvu účelov. Niekedy je ťažké určiť, na základe ktorej klasifikácie spadá kabelka do akej kategórie. Kabelky sú zvyčajne klasifikované podľa typu popruhu / rúčky,  ktoré majú a potom podľa ich tvaru a štýlu. Termín “crossbody kabelky” je dosť jasný a odkazuje na každú kabelku, ktorá má dlhší popruh, aby sa taška mohla nosiť našikmo cez telo. Inšpirácia za týmto nápadom pochádza z misie poskytnúť ľuďom tašky, ktoré by mohli byť nosené “handsfree”, teda bez toho, aby ich bolo potrebné držať v rukách. Jeden z prvých príkladov tohto konceptu možno vidieť už v 50-tych rokoch, kedy opravári telefónneho vedenia potrebovali vrecko na nosenie svojich nástrojov, ale čo je dôležitejšie, potrebovali  mať ruky úplne voľné na lezenie po telefónnych stĺpoch a vykonať si svoju prácu. To viedlo k vývoju radu tašiek, navrhnutých a propagovaných módnou značkou Globe Canvas De Martini.

Hands free koncept bol tiež používaný poslíčkami alebo poštármi už v roku 1860, kedy poštová služba Pony Express zaužívala známy štýl nosiť tašku cez telo, aby mohli ich zamestnanci pohodlnejšie prepravovať listy a balíčky. Crossbody tašky umožňovali poštárom voľný prístup rukám na riadenie bicyklov alebo motocyklov.

Prechod do módy z názvom crossbody kabelky

Krásne crossbody kabelkyCrossbody tašky sa prirodzene presunuli do módneho priemyslu vďaka podpore značky Globe Canvas / De Martini a skutočnosti, že boli tak funkčné. Dizajnéri aj spotrebitelia milujú módny doplnok, ktorý im poskytuje väčšiu použiteľnosť a samozrejme komfort. Po prvé, crossbody kabelka je veľmi pohodlná, pretože popruh rozdeľuje hmotnosť medzi rameno a chrbát. Po druhé, handsfree výhoda crossbody kabelky poskytuje ľuďom väčšiu funkčnosť, čo ich robí ideálne pre každodenné použitie. Tieto funkcie pomohli byť crossbody kabelke významnou súčasťou trhu s kabelkami a horúcim trendom budúcich sezón. Crossbody kabelky sa zvyčajne považujú za bežné a vhodné na každodenné nosenie, vyrobené z nepriepustných materiálov alebo z obyčajnej kože. A úplne nakoniec, typická crossbody taška je známa tým, že je dostatočne veľká na nosenie kníh. Táto funkcia bola inšpirovaná crossbody taškami z 19. storočia, ktoré boli samozrejme navrhnuté tak, aby boli dostatočne veľké na to, aby vedeli prenášať listy a balíky. Dnešné crossbody tašky sú už o niečo menšie a elegantnejšie.