Reflexný obojok pre psa je mimoriadne užitočnou pomôckou

Reflexný obojok pre psa si obľúbite

Trh s potrebami pre našich domácich miláčikov sa každým rokom rozširuje. Výrobcovia prichádzajú s novinkami, z ktorých niektoré sú skutočne užitočné a prospešné nielen pre samotného psíka, ale aj jeho majiteľa. Jednou z takýchto pomôcok je reflexný obojok pre psa. Nejde o žiadnu novinku, pretože sa na trhu nachádza už niekoľko rokov, no výrobcovia jeho fungovanie vyšperkovali do takej podoby, že dnes už svojho štvornohého miláčika vidíte na takú vzdialenosť, o ktorej by ste v minulosti ani nesnívali. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako funguje takýto druh obojku a prečo by ste ho mali mať vo svojej výbave. V zimnom období spravidla venčíme svojich psíkov za tmy. Zimné mesiace sa totiž vyznačujú tým, že ráno je tma dlhšie a skôr sa stmieva. Navyše častokrát prší alebo sneží. Každý majiteľ psíka nám dá za pravdu, že v takýchto podmienkach sa venčí naozaj ťažko.

Klasický obojok verzus reflexný obojok pre psa

Reflexný obojok pre psa sa hodí do tmy
Typy reflexného obojka pre psa

Pokiaľ je váš pes neposedný alebo potrebuje naozaj kvalitný výbeh, nastáva problém. Klasické obojky pre psov slúžia na to, aby ste psíka mohli držať na vôdzke, no každý pes predsa potrebuje behať. Riešením môže byť práve reflexný obojok pre psa, ktorý svieti nielen v šere, ale aj v úplnej tme a navyše aj v hmle. Niektorí výrobcovia vyrábajú reflexné obojky pre psa, ktoré sú viditeľné až na 500 metrov, čo je naozaj slušná vzdialenosť. Sú vhodné najmä do frekventovanejších oblastí, parkov, ihrísk či v miestach, v ktorých blízkosti sa nachádza cesta.

Ďalšie výhody reflexného obojku pre psa

Pri výbere obojkov pre psov, ktoré svietia, máte v podstate na výber z dvoch základných možností. Reflexný obojok pre psa má na sebe našité reflexné prvky, čo znamená, že v tme sa odráža svetlo. Druhou možnosťou je svietiaci LED obojok pre psa. Viditeľnosť je tu oveľa vyššia a ich hlavnou výhodou je to, že je možné ich nabíjať prostredníctvom USB. Navyše si môžete zvoliť intenzitu osvetlenia a tiež blikanie. Reflexný obojok pre psa by mal mať vo svojej výbave každý majiteľ. Chráni totiž jeho život a zdravie. Najväčší výber reflexných obojkov pre psa nájdete na webovej stránke https://www.queedo.sk/.