Samonosná brána – ideálna brána pre všetkých moderných ľudí

Kvalitná samonosna brana

Brána patrí k posledným vykonávaným práca pri výstavbe alebo rekonštrukcii domu. Ak by ste sa rozhodli robiť ju skôr ako dokončíte celkové práce na  dome, hrozilo by, že ju poškodíte.  Ešte pred tým ako budete riešiť výstavbu plota, rozhodnite sa akú bude mať bránu, prípadne, kde bude personálna bránička. Je to mimoriadne dôležité, lebo  niektoré brány zaberajú aj miesto pozdĺž plota, takže je potrebné s týmto miestom rátať. Pri výstavbe brány  máte možnosť z niekoľkých typových možností: krídlová brána, posuvná alebo samonosná brána. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek z týchto možností, treba ju zvážiť, lebo ide o dlhodobú investíciu. Každá má nejaké pozitívum ale aj negatívum. Krídlová brána je stará dobrá klasika. Posuvná či samonosna brana je moderná verzia s viacerými výhodami. Prečítajte si, prečo by tento byt brány nemal chýbať aj vám.

Výhody samonosnej brány

Samonosna brana a jej výhody
Výber samonosnej brány na mieru

Samonosná brána sa od posuvnej líši veľkosťou a kontaktom s vozovkou. Samonosná aj posuvná brána sa pohybuje po kovovej konštrukcii, ktorá je upevnená na murovanom plote. Vzhľadom k tomu, že nemá kontakt s vozovkou, musí byť o 1/3 väčšia ako posuvná. Táto 1/3 je skrytá, slúži na stabilitu brány v kovovej konštrukcii.  Má niekoľko výhod – je možné ju umiestniť aj na miesta, kde nie je rovná vozovka, do šikmých svahov, počas nepriaznivého počasia nie je potrebné pod ňou udržiavať povrch, teda ometať sneh či zametať lístie. Je ľahká, zostrojená z trvácnych materiálov a takmer bezúdržbová. Pohybuje sa po tzv. C profiloch primontovaných konštrukcii v murovanom plote. V prípade, že je k bráne inštalovaný elektrický systém, brána sa stane samootváracou.

Vzhľad a farebné prevedenie

Samonosná brána má kovovú konštrukciu, na ktorú je potom možné vyrobiť  výplň podľa predstáv zákazníka.  Asi najviac obľúbené sú lamely. Lamely je možné podľa požiadaviek klienta usporiadať horizontálne alebo vertikálne. Dajú sa usporiadať aj do rôznej šírky – buď sa prekrývajú a brána je nepriehľadná alebo sa neprekrývajú a cez bránu je vidno. Lamely sú obľúbené aj z toho dôvodu, že v prípade poškodenia je možné vymeniť len jednotlivé poškodené časti.  Okrem lamiel je možné zvoliť kovovú výplň, kovanú alebo drevenú. K bráne je možné vyrobiť v rovnakom vzhľade aj personálnu bráničku. Pre viac informácií navštívte nasledujúcu stránku: https://www.i-brany.sk/.