Úspora nákladov vďaka frekvenčným meničom

Elektroprevodovky a frekvenčné meniče skladom

Elektrická energia je v našich podmienkach pomerne lacná. Prečo však za ňu zbytočne platiť, pokiaľ to nie je nevyhnutné? Mať zabezpečenú optimálnu úsporu nákladov za elektrickú energiu je dôležité tak v jednotlivých domácnostiach alebo v hospodárskych priestoroch, ako súčasne aj v priemysle. Elektrická energia sa využíva v každej sfére nášho života a fungovať bez nej by bolo skutočne náročné. Vyskúšajte frekvenčné meniče skladom tam, kde sa nachádzajú elektromotory a znížte tak jej využívanie na minimum! Elektrická energia predstavuje hnací motor pre viaceré zariadenia. Pre samotnú domácnosť alebo podnik je najlepšie, ak sú prevádzkové náklady stlačené na čo najnižšiu možnú úroveň. A do týchto všetkých nákladov patria aj náklady potrebné na elektrickú energiu. Frekvenčné meniče umožňujú náklady na energiu výrazne eliminovať, a to vďaka tomu, že ich hlavná úloha spočíva v kontrole správnej regulácie otáčok elektromotora.

Frekvenčné meniče a úspora nákladov – čo ovplyvňuje ich výšku?

Frekvenčné meniče skladom s krátkou dobou dodania

Frekvenčné meniče a príslušenstvo skladom

Je teda zabezpečený optimálny prísun elektrickej energie do elektromotora, a to podľa jeho aktuálnych potrieb. Na úsporu však vplýva aj to, či je frekvenčný menič a samotný elektromotor kvalitný. Menič frekvencie by mal byť vybraný s prihliadnutím na elektromotor. Existuje viacero výrobcov a samotných predajcov elektromotorov. Preto pri ich výbere vyberajte zodpovedne, nakoľko aj to, od koho ste si frekvenčný menič zadovážili dokáže ovplyvniť samotnú synchronizáciu medzi týmito zariadeniami. Frekvenčný menič tiež okrem úspor šetrí aj mechanické diely. Vďaka tomu, že reguluje počet otáčok na optimum, nedochádza až k takému masívnemu opotrebeniu jednotlivých dielov v elektromotore. Elektromotory majú svoje široké uplatnenie – od menších zariadení, ktoré sa nachádzajú v priemysle až po tie najnáročnejšie priemyselné riešenia. Súčasťou elektromotoru by určite mal byť aj frekvenčný menič. Túto dvojicu tiež efektívne dopĺňajú aj elektroprevodovky.

Frekvenčné meniče – ako vybrať kvalitné?

Frekvenčné meniče je možné nadobudnúť rôznymi spôsobmi. Najlepšia je kúpa priamo od výrobcu alebo od sprostredkovateľa. Niektoré frekvenčné meniče sú skladom, niektoré sa musia špeciálne vyrábať a upravovať podľa požiadaviek zákazníka. Frekvenčné meniče skladom vo väčšine prípadov získate do niekoľkých dní. Ak nemáte špeciálne požiadavky, môžete ich začať používať v podstate ihneď. Vybrať si frekvenčný menič alebo akékoľvek zariadenie, s ktorým spolupracuje môže byť beh na dlhú trať. Nechajte si teda poradiť od expertov! Na stránke https://www.kelheim.sk/ nájdete všetky potrebné informácie o tom, ako  k ich správnemu výberu pristupovať.