Vonkajšie schody do domu – časť exteriéru, ktorá určite zaujme

Kamenné vonkajšie schody do domu

Pokiaľ nemáte dnes mimoriadne vyhľadávaný prízemný dom pri riešení celkovej alebo čiastkovej rekonštrukcie exteriéru domu prídu na rad aj vonkajšie schody do domu. Pri vonkajších schodoch je prihliadané k funkčnosti ale rovnako dôležitý je aj dizajn. Málokto pri obnove alebo výstavbe schodov siahne po starej klasike – obyčajných betónových schodoch. V súčasnosti je už k dispozícii na výber nespočetné množstvo materiálov, farebných odtieňov a tvarov ako zhotoviť vonkajšie schody do domu. Široké alebo úzke? Rovné alebo so zakrivením? Dlažba, zámková dlažba alebo kamienky? Nuž tieto všetky otázky si položíte skôr ako zavoláte odborníkov. Široké vonkajšie schody do domu krásne vyniknú pri veľkom, mohutnom dome. Na ne si neskôr môžete poukladať kvety a rôzne dekorácie, ktoré vstup krásne oživia. Naopak, úzke budú pekné pri malom domčeku, obzvášť ak nadväzujú na upravenú kvetinovú záhradku. Rovné schody sú klasika. Jednoducho sa udržiavajú a pri dome aj pekne vyniknú.

Na veľkosti záleží!

Drevené vonkajšie schody do domu
Stavba vonkajších schodov do domu

Čo ale napríklad netradičné schody? Zakrivené schody sú zaujímavé pri atypických stavbách. Práve nimi vyzdvihnete odlišnosť. Aký povrch zvoliť? V prvom rade mrazuvzdorný. Inak vám potešenie z nových schodov dlho nevydrží. Dlažba sa veľmi dobre udržiava. Je ľahko umývateľná, dobre sa zametá. Treba však vybrať protiškymkovú. V inom prípade môže dôjsť k dosť nepekným pádom keď naprší alebo nasneží. Zámková dlažba je tiež materiál ktorý vydrží dlho. Drobné kamienky zaliate lakom vyzerajú tiež mimoriadne efektne, ale pri neodbornom osadení prípadne údržbe časom dôjde k poškodeniu rohových líšt. Čo sa samozrejme dá jednoduchou opravou opraviť. Ďalšou možnosťou pri  výbere materiálu je drevo. Vonkajšie schody do domu vyrobené z hranolov, prípadne z podvalov budú určite vyzerať mimoriadne efektne. Ak však zvolíte neopracované drevo, musíte sa pripraviť na to, že ho bude potrebné udržiavať – lakovať, penetrovať a podobne. Pri podvaloch to riešiť nemusíte.

Výstavba vlastnými rukami? Určite nie!

V prípade, že ste si vybrali ten správny tvar, veľkosť,  druh a farbu toho správneho materiálu, zostáva osloviť firmu, ktorá vaše predstavy o vonkajších schodoch do domu zmení na realitu. V prípade potreby samozrejme aj poradí s výberom materiálu alebo farbou. Svojpomocne túto časť prestavby určite neriešte. Odborníci ovládajú správne postupy ako s tým ktorým druhom materiálu manipulovať, majú správne, profesionálne náradie. Ak hľadáte tú správnu firmu, kliknite na nasledujúci link a dozviete sa viac: https://www.schody-zabradlie.sk/.