Zdravý chrbát je základ

Zdravotné matrace a ich cena

Súčasný životný trend veľmi nepraje zdravej chrbtici. Mnohí z vás majú sedavé zamestnanie, keď sa prakticky celý deň nepohnú zo stoličky alebo zasa práve naopak, pracujú manuálne a ťažká robota s jednostranným zaťažením chrbtice vám tiež nepridáva na zdraví. Niet sa potom čomu diviť, že čoraz viac ľudí, dokonca aj mladšie ročníky a deti trpia vážnymi zdravotnými problémami pohybového aparátu. Rozhodne je najlepšie, zaradiť do vášho života čo najviac pohybu ale aj oddychu a v neposlednom rade je dôležitý dobrý spánok. Spánkom človek strávi takmer tretinu dňa a je to práve čas, kedy naše telo, vrátane chrbtice regeneruje. Pre tých, ktorí už majú zdravotné problémy ale aj pre zdravých ľudí, ktorí sa im chcú v budúcnosti vyhnúť je určite vhodné zaobstarať si kvalitné zdravotné matrace. Kvalitné zdravotné matrace vám vedia veľmi uľaviť pri bolestiach chrbtice, uvoľnia stuhnuté svaly aj šľachy a poďakujú sa vám aj vaše platničky.

Aký zdravotný matrac je pre vás vhodný?

Zdravotné matrace do spálne
Výhody zdravotných matracov

No nielen chrbtica bude mať zo zdravotného matraca benefit ale aj celý organizmus, pretože ráno sa už nebudete budiť unavení, boľaví a dolámaní. Nohy vám už nebudú opúchať, oddýchnu si aj vaše kĺby. Zdravotné matrace si vždy vyberajte podľa váhy, dobrý zdravotný matrac by mal byť radšej tvrdší, mäkký matrac deformuje vašu chrbticu. Ak trpíte bolesťami krčnej chrbtice je pre vás dobré spávať na chrbte aby sa táto oblasť odľahčila. Na bolesti v oblasti krížovej oblasti by ste si mali kúpiť stredne tvrdý zdravotný matrac. Ak ste zvyknutí spávať na boku, zamerajte sa na tzv. zónové matrace. Takýto typ matracov sa zameriava na každú časť tela a podľa toho je na každom mieste iná tvrdosť matraca. Samostatnou kapitolou sú matrace pre dlhodobo chorých ľudí, ktorí potrebujú špeciálne antidekubitné matrace. Ľudia dlhodobo ležiaci mávajú často preležaniny a neustály tlak na rany ich ešte viac zhoršuje. Takýchto pacientov treba často polohovať a antidekubitný matrac odľahčuje preležané miesta.

Na kvalitnom matraci radšej nešetrite

Chrbticu máte len jednu a na dobrom matraci sa vám určite neoplatí šetriť. Matrac je investícia na niekoľko rokov, preto by ste mali dbať hlavne na kvalitu a nepozerať len na cenu. Ak hľadáte naozaj kvalitné zdravotné matrace, nájdete ich na stránke https://more-matracov.sk/