Aké parametre by mal spĺňať ten správny kancelársky stôl?

Drevený kancelársky stôl

Mnohí z nás pracujú v administratíve, čo znamená, že väčšinu svojho pracovného dňa strávia pri stole za počítačom. Kancelárie sú vybavené nábytkom od výmyslu sveta, no kancelársky stôl svojho zamestnanca by si mal zamestnávateľ vyberať naozaj precízne. Každý zamestnávateľ predsa chce, aby sa jeho zamestnanec cítil na pracovnom mieste príjemne, pretože tak môže podávať lepšie výkony. Každý kancelársky stôl by mal spĺňať určité kritériá, ktoré sú ale závislé na ďalších faktoroch. Ide napríklad o to, ako často bude zamestnanec pri ňom sedieť, či potrebuje iba počítač alebo aj ďalšie dokumenty a podobne. Prečítajte si, čo všetko by ste mali vedieť ešte pred samotnou kúpou kancelárskeho stola. Darmo budete vyberať kancelársky stôl pre svojich zamestnancov podľa toho, v akej je farbe, keď nebude spĺňať oveľa dôležitejšie parametre. Ide totiž o výšku a šírku stola. Ideálna výška sa pohybuje medzi 70 až 80 centimetrov.

Technické parametre kancelárskeho stola musia byť na prvom mieste!

Kancelársky stôl do veľkej kancelárie

Parametre kancelárskeho stola

Šírka stola je diskutabilná a závisí práve od toho, čo sme už načrtli v úvode. Pokiaľ zamestnanec používa pri svojej práci vyslovene iba notebook, nie je potrebné, aby mal jeho kancelársky stôl nadštandardné rozmery. Pokiaľ však pracuje so zakladačmi a dôležitými dokumentmi, bude pravdepodobne potrebovať viac miesta. V stiesnených podmienkach sa v takomto prípade pracuje ťažko, zamestnanec je nervózny a často dochádza k chybám z nepozornosti. 

Vizuálna stránka kancelárskeho stola

Aj estetické hľadisko kancelárskeho stola je samozrejme dôležité, no až po splnení základných, už spomínaných kritérií. Kancelárske stoly zamestnancov by mali ladiť s ostatným kancelárskym nábytkom. V móde sú dekory ako biela, sivá či bledé drevo s krásnou kresbou. Kancelárske priestory by mali pôsobiť veľmi vzdušne a preto si určite dajte pozor pri plánovaní a rozmiestňovaní kancelárskych stolov. Je pochopiteľné, že zamestnávateľ chce ušetriť miesto, no v konečnom dôsledku by sa mu to mohlo vyplatiť. Zamestnanci by sa v takýchto stiesnených podmienkach mohli cítiť nepohodlne a obmedzovane. Okrem kancelárskeho stola dbajte tiež na kvalitu ostatného kancelárskeho nábytku. Ku kvalitnému kancelárskemu stolu určite patrí pohodlná kancelárska stolička, ktorá by mala byť vytvarovaná tak, aby zamestnanca pri sedení nebolela chrbtica. 

Hľadáte ideálne kancelárske stoly pre svojim zamestnancov? Vyberte si z mnohých možností na webovej stránke https://worklife.sk/.