Ako zariadiť obývačku?

Biele obývacie steny a stoličky

Pod pojmom obývacia stena si každý predstaví niečo iné. Pre mnoho ľudí však táto miestnosť predstavuje miesto, kam zavíta ako prvé po tom, čo sa vráti z práce alebo zo školy, prípadne vtedy, keď má voľný čas. Obývačka je jednoducho miesto, kde oddychujeme alebo trávime čas s našimi návštevníkmi či s rodinnými príslušníkmi. Preto by malo byť našou snahou to, aby sme si ju zariadili čo najkrajšie. Fantázií sa medze nekladú a v súčasnosti už môžeme obývačku zariadiť akokoľvek. Páčia sa vám viac biele obývacie steny alebo by ste dali prednosť niečo výraznejšiemu? Okrem toho, že sa v obývačke odohráva sociálny život danej domácnosti, udáva aj jej charakter a štýl. Ak máte pekne a vkusne zariadenú obývačku, ako keby ste vyhrali! Ostatní nemusia navštíviť ostatné miestnosti a je im jednoducho hneď jasné, že domácnosť bude štýlová.

Pocit domova vďaka obývačke

Biele obývacie steny a konferenčný stolík
Domácnosť s bielymi obývacími stenami

Ak patríte medzi tých, ktorí sa ešte len chystajú obývaciu izbu zariadiť, mali by ste si na túto činnosť nájsť dostatok času. Znamená to, že budete mať dostatok času na to, aby ste čerpali inšpiráciu a ujasnili si všetko do poslednej bodky. Je dôležité tiež vedieť, aký štýl preferujete a tiež to, aké farby by ste chceli, aby sa vo vašej domácnosti nachádzali. Trendom sú biele obývacie steny, ktoré sú však zladené s pastelovými farbami. V čoraz viac domácnostiach sa tiež začínajú vyskytovať aj tmavé farby, ktoré sú akousi známkou luxusu. Je tiež dôležité zamerať sa aj na to, kam umiestnite ťažiskový bod. Pod tým si možno predstaviť najväčší kus nábytku. Zväčša sa jedná o obývaciu stenu, sedačku alebo napríklad len masívnu časť nábytku. Je dôležité tento bod nájsť hneď na začiatku, nakoľko sa od neho bude odvíjať aj zvyšok zariaďovania. Platí tiež, že oproti ťažiskovému bodu by ste mali umiestniť sedačku. Spoločnou chybou, ktorej sa dopúšťa väčšina domácnosti je to, že obývačku jednoducho nenechajú dýchať. Znamená to, že jej nedoprajú dostatok priestoru a táto miestnosť je zbytočne preplnená. Avšak nielen v prípade zariaďovania domácností platí, že menej je niekedy viac. To platí aj v prípade zariadenia obývačky. Čím menej toho v nej budete mať, tým lepšie, nakoľko sa v nej nebudete cítiť až tak stiesnene.

Kde nájsť inšpiráciu na to, ako zariadiť domácnosť?

Ak chcete mať aj vy krásnu nielen obývaciu izbu, ale celú domácnosť, navštívte stránku https://www.sconto.sk/, kde nájdete mnoho inšpiratívnych vecí!