Bezpečnostné vložky, ktoré ochránia váš majetok

Strieborná bezpečnostná vložka

Ochrana majetku je dôležitá. Často krát ho nadobudneme skutočne ťažko, preto si všetko, čo má pre nás určitú hodnotu strážime ako oko v hlave. Vlastná domácnosť nie je výnimkou. Avšak nielen domácnosť, ale aj chaty či hospodárske budovy, v ktorých nájdeme skutočné hodnotné predmety. Aj keď dvere dokážu ochrániť všetko to, čo ochrániť potrebujeme, bezpečnostné vložky ochránia váš domov pred neželanými návštevníkmi na 100 %. Existuje viacero možností, pomocou ktorých dokážu zlodeji preniknúť do vášho domu. Najobľúbenejším spôsobom je prenikanie cez dvere alebo cez okná. Ak chcete mať váš domov skutočne zabezpečený, tak aj v prípade, že sa vám rozbije okno, neváhajte ho vymeniť. Čím skôr ho vymeníte, tým lepšie – rozbité okná ešte stále predstavujú najobľúbenejší spôsob vnikania zlodejov do domácnosti, avšak prevažne v chatových oblastiach. Najdôležitejším bezpečnostným prvkom každej nehnuteľnosti (či už novej alebo starej), sú dvere. Aj najmenší nedostatok na dverách umožní nežiadúcim návštevníkov preniknúť do vašej domácnosti.

Bezpečnostné vložky – prečo by mali byť súčasťou vašich dverí?

Bezpečnostná vložka a kľúčAk chcete, aby vás dvere ochránili čo najlepšie, bezpečnostné vložky by mali byť súčasťou vašich dverí. Ani tie najkvalitnejšie dvere vás neochránia, pokiaľ nebudú disponovať kvalitnými bezpečnostnými vložkami. Na dverách sa nevypláca šetriť. Bezpečnostné vložky by mali byť v rovnakej kvalite, v akej sú aj dvere. Zabezpečiť dvere bezpečnostnými vložkami sa oplatí v prípade vchodových dverí a dverí do pivnice. Práve pivnica predstavuje miesto, o ktorom si zlodeji myslia, že ním vniknú veľmi jednoducho. Bezpečnostné vložky si dajte namontovať aj do pivničných dverí. Existuje viacero bezpečnostných stupňov. V bezpečnostnej triede číslo 1 sa nachádzajú také vložky, ktoré poskytujú len základnú ochranu. Využívajú sa väčšinou len pri výstavbe alebo rekonštrukcii nehnuteľnosti. Ak už máte dom postavený a nie je potrebný prístup robotníkov do stavby, v ktorej už bývate, avšak ešte stále máte len takúto bezpečnostnú vložku, vymeňte ju čo najskôr. Množstvo ľudí robí základnú chybu v tom, že aj po rekonštrukcii si ponechá bezpečnostnú vložku tej najnižšej bezpečnostnej triedy. Takéto vložky si však môžete nechať na interiérových dverách, na vstupných si nechajte namontovať bezpečnostné vložky toho najvyššieho bezpečnostného stupňa.

Bezpečnostné vložky tej najvyššej kvality

Pamätajte na to, že ani najdrahšie poistenie nehnuteľnosti vás nemusí ochrániť pred škodami spôsobenými krádežou. Aj keď medzi poistenie nehnuteľnosti spadá aj poistenie voči škodám vzniknutých krádežou, poistné plnenie môže nastať len vtedy, ak sa na vašom dome nachádzajú bezpečnostné vložky z tej najvyššej bezpečnostnej triedy. Ak aj vy chcete získať kvalitné bezpečnostné vložky, navštívte stránku www.metalia.sk.