Čaká vás rekonštrukcia kúpeľne? Prinášame vám zoznam toho, čo všetko budete potrebovať

Rekonštrukcia malej kúpeľne s firmou

Či už máte nový dom, v ktorom idete tvoriť novú kúpeľňu, alebo vás čaká rekonštrukcia malej kúpeľne alebo kúpeľne veľkej, prinášame vám informáciu o tom, čo vás všetko čaká a čo vás neminie, aby ste si vedeli vybrať spôsob, ktorým takúto rekonštrukciu budete realizovať. Pripravte sa, že rekonštrukcia kúpeľne so sebou prináša množstvo času, ale takisto aj náročnú peňažnú investíciu. V tomto článku sa zameriame na to, čo všetko budete potrebovať k samotnej rekonštrukcii vašej kúpeľne, pričom je úplne jedno či ide o kúpeľňu malých rozmerov, alebo kúpeľňu väčších rozmerov. V prvom rade sa potreba celkového materiálu odvíja od toho, či idete tvoriť novú kúpeľňu v novostavbe, alebo idete prerábať staré jadro v bytovej jednotke, či starú kúpeľňu vo vašom byte, či dome. Poďme sa však pozrieť na to, čo obnáša rekonštrukcia malej kúpeľne v novom rodinnom dome. V prvom rade budete potrebovať vhodnú podlahu a vhodný obklad do vašej kúpeľne, obklady sa líšia materiálovo, kvalitou a cenou.

Čo všetko budem potrebovať na rekonštrukciu kúpeľne?

Rekonštrukcia malej kúpeľne v paneláku
Materiál na rekonštrukciu malej kúpeľne

Okrem toho sa obklady líšia aj samotným rozmerom, v súčasnej dobe idú do popredia veľkometrážne obklady a podlahy, avšak, ich samotná realizácia je náročnejšia a teda v prípade profesionálnych obkladačov aj drahšia. Okrem vhodnej podlahy a vhodného obkladu budete potrebovať betón na vymurovanie toaliet, zamurovanie vane, či sprchového kútu, samozrejme všetko sa líši od toho, pre aký typ týchto zariadení sa rozhodnete. Okrem toho budete potrebovať dostatočné množstvo lepidla, pomocou ktorého sa budú lepiť samotné obklady a podlaha. Po takejto úspešnej realizácii prichádza na rad špárovanie  a silikónovanie, teda budete potrebovať vhodnú špárovačku a vhodný silikon, najlepšie podľa farby vášho obkladu. Toto sú základné materiály, ktoré budete potrebovať ak vás čaká rekonštrukcia malej kúpeľne. Samozrejme, ak sa rozhodnete robiť rekonštrukciu vo vlastnej réžii, budete toho potrebovať omnoho viac.

Krátky cenový odhad rekonštrukcie malej kúpeľne

Okrem toho, čo budete potrebovať k samotnej rekonštrukcii, pravdepodobne vás zaujíma koľko rekonštrukcia malej kúpeľne môže stáť. V tejto dobe koronavírusu išli všetky stavebné materiály cenovo veľmi hore, a tak rekonštrukcia vyjde drahšie ako v iných obdobiach. Na materiál, ktorý sme spomenuli vyššie v článku si pripraviť určite okolo 250€, čo sa týka samotného obkladu, jeho ceny sa líšia podľa toho aký typ obkladu, podlahy chcete a hlavne koľko takéhoto obkladu potrebujete, niektoré obklady a podlahy kúpite aj za cenu 8 € za meter štvorcový, ale aj za 30 eur za meter štvorcový. Ak sa bavíme o cene práce profesionálnych obkladačov, počítajte s rozpätím sumy od 25 eur do 30 eur za meter štvorcový. Ak sa chcete dozvedieť viac, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://www.moja-rekonstrukcia.sk/