Dámske kabáty – módne trendy na jeseň a zimu v roku 2019

Dámsky kabát v čiernej farbe

Jeseň tohto roku už máme za sebou, ale zimu tohto roka ešte stále pred sebou. Meniace sa štýly obliekania sú súčasťou kolobehu, ktorý núti ľudí často dopĺňať šatník. Zima 2019 sa bude niesť v módnej línii, ktorá sa hlási k jednoduchosti. V nej dominuje jednofarebné oblečenie alebo iba kombinácia dvoch odtieňov, ktoré do seba zapadajú a vytvárajú harmonický vzhľad. Dámsky kabát tak pôsobí jemne, štýlovo a elegantne. Dizajnéri ako Dries Van Noten alebo Tom Ford obliekli svoje modelky od hlavy po päty do rôznych odtieňov fialovej od levandulovej až po tmavú. Táto vznešená a luxusná farba aristokratov sa bude na vašom kabáte skvele vynímať. Ďalšou farbou tejto zimy je hnedá. Tá sa objavuje v niekoľkých odtieňoch a vidieť ju najmä na dámskych kabátoch. Každú sezónu prichádza aj jedna neobvyklá farba, ktorá rozžiari ponuku kabátov a vetroviek. Tentoraz to medzi návrhármi vyhrala jablkovo zelená.

Farby a vzory zimy 2019

Zateplený dámsky kabát

Doplnky k dámskemu kabátu

Tento jasný odtieň pôsobí veľmi šťavnato a vynikajúco sa hodí najmä ženám s ryšavými vlasmi. Ani túto zimu nesmie chýbať tvídový vzor. Ten vyzerá elegantne a je veľmi obľúbený kvôli všestrannému použitiu. No skúste sa trochu odviazať a vyberte si nejaký zaujímavý pestrý kúsok. Tvíd nemusí byť len v klasickom hnedom prevedení. Vynikajúco vyzerá aj s trochou zelenej alebo keď sa niektoré časti vzoru zväčšia a vytvoria iný vzhľad. Leopardí alebo tigrí vzor, po ktorom istotne siahnu odvážne dámy sa objavuje nielen na dámskych kabátoch, ale aj na vetrovkách. Skombinujte ho s doplnkami výraznej farby ako sýto červená alebo kráľovská modrá, aby ste podčiarkli tento originálny dizajn.

Trendy zimný dámsky kabát roku 2019

Kabáty s veľkými výraznými gombíkmi – pútajú na seba všetku pozornosť. Často sú farebne kontrastné, čím oživia celý vzhľad. Na kabáte sa môžu vyskytovať, okrem tradičných miest aj na rukávoch alebo sa vynímajú na chrbte. Vďaka tomuto trendu sa navyše objavujú vo veselých sýtych farbách a rozjasňujú celý kabát. Kabáty previazané opaskom – objavujú sa na kabátoch, ale aj na vetrovkách. Po ich zviazaní by ste mali vytvoriť väčšiu mašľu, ktorá štýlovo doplní vašu vizáž. Pôsobí to žensky a jemne. V niektorých prípadoch je opasok farebne odlišný a výrazne kontrastuje s kabátom. Model dámskeho kabátu s dlhý rovným strihom – nepoužíva sa na nich opasok, ozdobené sú len gombíkmi alebo vykladanou brošňou. Tento typ môžete osviežiť zaujímavou farbou, najlepšie farbou zimy roku 2019.