Finančné služby


Každému z nás sa z času na čas stane, že zrazu nemáme čo na robote. Najhoršie je to však vtedy, keď to človek vôbec neočakáva. Prednedávnom sa takáto situácia prihodila i mne a celkom ma to prekvapilo, nakoľko som zvyknutá neustále niečo robiť a voľného času rozhodne na rozdávanie nemám. Pred pár dňami som išla na klasickú prehliadku k lekárovi. Myslela som si, že túto povinnosť vybavím za pár minút, pri vstupe do čakárne som však ostala sklamaná, pretože predo mnou čakali ďalší dvaja ľudia. Mojou jedinou záchranou v tej chvíli bol stolík, na ktorom bol umiestnený celý rad rozličných časopisov, magazínov a brožúr. Nič zaujímavé som tam však nenašla, okrem jednej menšej knihy, ktorej názov ma celkom zaujal. Už zo samotného názvu mi bolo jasné, že kniha sa bude zaoberať problematikou finančných služieb. Táto problematika mi je celkom vzdialená, preto som sa rozhodla, že by nebolo na škodu si niečo zaujímavé, čo má vedomostne obohatí prečítať.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt financeKniha sa rozdeľovala na viacero častí. Keďže som nemala dostatok času na jej podrobné preštudovanie, zbežne som si prečítala len to, čo ma skutočne zaujímalo. Najskôr som si všeobecne prečítala o tom, čo to vlastne finančné služby sú. V tejto časti sa tiež písalo o tom, aký je rozdiel medzi jednotlivými inštitúciami, ktoré sa zaoberajú finančnými službami. Niektoré spoločnosti sú špecializované a ich produkty môže využiť akýkoľvek klient. Ďalšou kategóriou sú finanční poradcovia a sprostredkovatelia. Tieto osoby zastupujú nezávislú a nestrannú inštitúciu, ktorá sa zaoberá len návrhom a samotným sprostredkovaním finančných produktov klientom, v ich ponuke totižto finančné služby ako produkt nenájdeme. V knihe bolo spomenuté, že jednou takouto spoločnosť pôsobiacou na trhu je aj spoločnosť Winners group. Winners group sa na trhu nachádza už niekoľko rokov a svojim klientom sa snaží poskytnúť služby komplexné, ktoré nájde pod jednou strechou. Komplexná ponuka spoločnosti winners group spočíva v tom, že v jej ponuke klient nájde široký záber riešení finančných problémov. Klientovi vykoná nielen analýzu, ale odporučí mu nestranného poskytovateľa služieb a v prípade, ak sa klient rozhodne nadviazať spoluprácu s touto spoločnosťou, vybaví zaňho všetky potrebné dokumenty.

V ďalšej časti knihy som sa dočítala, že služby, do ktorých zaraďujeme aj finančné služby, sú v rozvinutých krajinách zastúpené na tvorbe hrubého domáceho produktu až 60 percentami. Ďalej bolo spomenuté, že na súčasnom trhu už klient nájde akýkoľvek finančný produkt a rozličné množstvo ich poskytovateľov, vďaka čomu je výber naozaj široký. Kniha bola veľmi pútavo napísaná a som rada, že som sa z jej obsahu dozvedela opäť niečo nové.