Kvalitné kuracie mäso prispieva k nášmu zdraviu

Chrumkavé kuracie mäso

V prípade mäsa sa zväčša ľudia rozdeľujú na dva tábory. Zatiaľ čo jedni ho považujú za základ jedálnička, iní tvrdia, že človek nie je predurčený na jeho konzumáciu. Zlatá stredná cesta však rozhodne nemôže nikomu uškodiť. Mäso je totiž zdrojom mnohých živín a vitamínov, ktoré by sme v rastlinnej strave hľadali iba ťažko. Je však o niečo ťažšie stráviteľné a tak by sme si ho mali dopriať v primeranom množstve. Za najľahšie stráviteľné a zároveň najzdravšie mäso sa považuje kuracina. Kuracie mäso sa dá pripraviť na množstvo spôsobov a skrýva v sebe skutočný nutričný poklad. Pravidelne cvičíte, no máte pocit, že sa vám svaly nezväčšujú? Bez poriadnej výživy, ktoré svaly potrebujú, sa zväčšovať rozhodne nezačnú. Základom sú jednoznačne bielkoviny. Okrem syrov, vajíčok či strukovín ich nájdeme aj v kuracom mäse. A to v poriadnej dávke. Je známe, že bielkoviny pochádzajúce zo živočíšnych zdrojov dokáže naše teplo lepšie spracovať a následnej aj udržať.

Skvelý zdroj bielkovín

Pečené kuracie mäso
Bielkoviny v kuracom mäse

Okrem bielkovín sa však kuracie mäso vyznačuje aj vysokým podielom aminokyselín a látok vyživujúcich naše kĺby a chrupavky. Kuracina je vhodná hlavne pre športovcov, no i ľudí, ktorí sa snažia žiť zdravo a chutne. Tento druh mäsa má nízky obsah tuku, čo je skvelou správou pre ľudí, ktorí chcú zhodiť nejaké to kilo navyše. Ak si chcete z kuraťa vybrať to najlepšie, rozhodne odporúčame kuracie prsia alebo stehná. Zo zvyškov si pripravte vývar doplnený o koreňovú zeleninu, ktorý vás zasýti a príjemne zahreje. 

Od polievok k hlavným jedlám

Kuracie mäso všetky gazdinky doslova milujú. V kuchyni sa s ním dá doslova čarovať. Hodí sa nielen na prípravu polievok, ale aj hlavných jedál či slaných koláčov. Vývar sme už spomenuli, no kuracina sa tiež využíva pri príprave moderných thajských polievok. Takúto polievku môžete zahustiť kokosovým mliekom, ktoré sa ku kuracine veľmi hodí. Ak obľubujete tradičné slovenské jedlá, potom určite nepohrdnete kuracími rezňami v trojobale. Z kuracieho mäsa môžete ďalej uvariť perkelt, omáčku na cestoviny či osviežujúci letný šalát s grilovanými kúskami. Tak čo, už sa vám zbiehajú slinky? Viac sa o kuracom mäse dozviete na webovej stránke http://www.kurakralovske.sk.