Nivelizácia podlahy – jednoduché, rýchle a účinné vyrovnanie podlahy

Kedy je nivelizácia podlahy potrebná?

Prerábate interiér? Pri rekonštrukcii na vás čakajú rôzne prekvapenia. Niektoré sú pozitívne, iné negatívne. Môže sa stať, že odstránite pôvodnú podlahovú krytinu a pod ňou nájdete krásne zachované parkety alebo inú drevenú podlahu, ktorú bude stačiť len vybrúsiť. Ale môže sa stať aj pravý opak, v rámci prerábky budete potrebovať upraviť alebo vyrovnať podlahu, s čím vám pomôže nivelizácia podlahy. Nivelizácia podlahy je spôsob vyrovnania nerovnej, popraskanej podlahy, pred položením podlahovej krytiny. Ak by bola podlahová krytina položená bez predchádzajúceho vyrovnania, mohlo by sa stať, že časom, a zrejme by to netrvalo dlho, sa poškodí. Nivelizácia podlahy sa vykonáva samonivelizačnou stierkou alebo poterom. Pri nivelizácii podlahy platí niekoľko zásad, ktoré musia byť dodržané aby bol dosiahnutý požadovaný výsledok. Prečítajte si, čo všetko by ste mali vedieť ešte predtým, ako sa do tohto procesu pustíte.

Druhy nivelizačných stierok

Profesionálna nivelizácia podlahy
Výhody nivelizácie podalhy – poznáte ich?

Na cementové potery sú vhodné sadrové a cementové stierky, na anhydritové potery sa používanú sadrové stierky. Samonivelizačné stierky je možné použiť vo všetkých obytných priestoroch, vrátane tých s vyššou vlhkosťou, teda v kúpeľniach a kuchyniach . Po výbere tej správnej stierky a náradia je potrebné pripraviť podklad. Aby stierka mala dostatočnú prídržnosť, musí podklad, na ktorý sa nanáša spĺňať určité kritériá. Podklad musí byť dostatočne vyzretý, drsný, bez trhlín, prachu, nečistôt a musí byť suchý. Jedna vrstva nivelizácia môže mať maximálnu výšku 3 cm. Ak sú nerovnosti vyššie, je potrebné ich skúsiť vybrúsiť alebo iným spôsobom odstrániť, ak nie, budú potrebné 2 vrstvy. Stierka je použiteľná po namiešaní cca 20 – 30 minút pri teplote 20 °C. Pri vyšších teplotách sa teplota spracovateľnosti skracuje.

Práca pre odbornú firmu

Nivelizácia podlahy je odborná činnosť, preto je potrebné prizvať si na túto prácu odbornú firmu. Odborník vie aký druh stierky použiť, vie ako ju správne namiešať, akým spôsobom roztrieť aby bola rovná na každom mieste, aké množstvo použiť, ako s ňou zaobchádzať. Odborná firma poradí, vypracuje cenovú ponuku a veľmi rada sa s vami dohodne na presnom termíne, kedy túto činnosť môže vykonať. V prípade, že by ste sa do toho chceli pustiť vo vlastnej réžii a neviete čo vás čaká, ako postupovať, atď., môže celá práca dopadnúť veľmi zle.  Pre viac informácií navštívte nasledujúcu stánku a dozviete sa viac: https://www.majster-podlahar.sk/.