Spoločenské kabelky- budte stredobodom pozornosti


Tak, ako pre všetky ostatné ženy, aj pre mňa sú kabelky slabosťou. Či už sa jedná o spoločenské kabelky alebo o kabelky na bežné nosenie, nakupujem ich vo veľkom. Ich čaru som podľahla natoľko, že si za rok kúpim v priemere kabeliek až 10. Nedávno som mala zlý deň, a ako inak, rozhodla som sa ho zlepšiť kúpou kabelky. Môj deň bol až natoľko zlý, že som bola lenivá ísť do obchodu a kúpiť si ju osobne. Preto som si ju zakúpila prostredníctvom internetu. Tak, ako pri každej internetovej platbe bolo nutné uviesť moju e-mailovú adresu. Po zaplatení mi prišiel potvrdzujúci e-mail, že všetko prebehlo tak ako má a rovnako v tomto e-maili bol uvedený link, ktorý hovoril o tom, že ak mám záujem, môžem si bezplatne stiahnuť e-book, ktorý obsahuje rozličné zaujímavosti zo sveta kabeliek. Aj keď sa mi moc čítať nechcelo, e-book som si predsa len stiahla s myšlienkou, že si ho prečítam neskôr. Nedalo mi to však a do jeho čítania som sa pustila hneď, ako som si ho stiahla.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt spolocenske kabelkyV úvode e-booku som sa dozvedela, že kniha má len 15 strán. Čo však bolo zaujímavé, bola písaná veľmi pútavo a jej autor nechodil zbytočne okolo horúcej kaše. V knihe bolo množstvo faktov, ktoré boli napísané na maximálne 5 viet. V knihe som sa dozvedela napríklad to, že každá žena má priemerne v šatníku 6 kabeliek. Tiež ma veľmi zaujal fakt, že priemerne v kabelke nosíme 10 predmetov. Ďalšou zaujímavosťou, ktorú tento e-book uvádzal bola informácia o tom, že priemerne kabelka váži až 2,5 kila. Faktom však ostáva, že táto váha je uvedená v priemere, niektoré ženy ju zbytočne preťažujú a potom dochádza k jej deformácii. V tomto e-booku som sa tiež dočítala, že kabelky sa delia na viacero typov. Existuje až 32 typov kabeliek! Najpoužívanejšími aj tak ešte stále zostávajú kabelky určené na denné nosenie a spoločenské kabelky.  Musím súhlasiť s názorom, že kabelka už dávno nemusí byť ladená podľa farby topánok. Kabelky v súčasnosti predstavujú prežitok, ktorý by mal byť vhodne skombinovaný s celým outfitom a nielen s topánkami. Vždy som si myslela, že luxusné kabelky zvučného mena sú vždy vhodné na spoločenské udalosti. Tento e-book ma však vyviedol z omylu – ani tie najdrahšie kabelky nemusia byť vhodné na plesy či do opery a nemožno ich aicky považovať za spoločenské kabelky len kvoli ich výrobcovi.

Z e-booku som sa dozvedela veľa nových vecí. Keď si to tak vezmem, všetky zaujímavosti boli viac menej logické, avšak nikdy som sa nad nimi hlbšie nezamýšľala. Nakoniec som rada, že som čítanie tohto e-booku neodkladala na poslednú chvíľu, ale prečítala som si ho hneď.