Trápia vás v tehotenstve hemoroidy? Nemusíte sa báť, nie je to vážne

Hemoroidy v tehotenstve a návšteva špecialistu

Žena počas tehotenstva nosí pod srdcom nový, vzácny život. Pre ženu je tehotenstvo najkrásnejším obdobím, aj keď ide o veľmi náročné obdobie plné zmien, nepríjemných momentov ako sú napríklad hemoroidy v tehotenstve a prebdených nocí. Áno, aj také vie byť tehotenstvo, ale stále je považované za najkrajšie a najvzácnejšie obdobie ženy. Počas tehotenstva sa žene zväčší maternica niekoľkonásobne od jej pôvodného stavu. A to si samozrejme pýta svoju daň a logicky sa to niekde musí odzrkadliť. Tým, že maternica rastie, tlačí na iné orgány, ktoré menia tiež svoj tvar, svoju veľkosť, ale vo väčšine prípadoch aj svoje umiestnenie. Tým, že sa niektoré orgány zväčšujú, potom tlačia na rôzne nervové zakončenia, alebo vytláčajú pôvodné orgány, či útvary v tele mimo svojho bežného umiestnenia. Hemoroidy v tehotenstve nie sú žiadnou výnimkou, taktiež vznikajú z dôvodu tlačenia maternice na iné orgány, a tie potom zas vytláčajú hemoroidy zo svojho pôvodného miesta, na iné miesto.

Ako liečiť hemoroidy v tehotenstve? 

Hemoroidy v tehotenstve a príčina vzniku
Vznik a zánik hemoroidov v tehotenstve

Hemoroidy v tehotenstve teda vznikajú z dôvodu tlaku iných orgánov, ak ste totižto nevedeli, hemoroidy má v tele každý človek. Ak aj vás trápia hemoroidy v tehotenstve, nemusíte sa obávať, hemoroidy vám prirodzene zmiznú po pôrode, ak nie, tak až potom je potrebné vyhľadať odbornú pomoc. Na hemoroidy existujú sedavé kúpele, tie však radšej odkonzultujte s vašim gynekológom, či vám ich odporučí realizovať, alebo radšej nie. Okrem toho existujú aj rôzne mastičky, ohľadom tých vám ochotne poradia v každej lekárni. 

Kedy vyhľadať lekára?

Ako sme už naznačili, vyhľadať odborného lekára  je nevyhnutné až keď vám hemoroidy neustúpia po tehotenstve. Hemoroidy v tehotenstve nie sú pre vás ani pre dieťa nebezpečné, avšak sú veľmi nepríjemné a tak vám tehotenstvo teda vôbec nespríjemňujú, skôr naopak. Avšak, ak máte akékoľvek podozrenie, že niečo nie je v poriadku, alebo jednoducho s tým žiť v pokoji nezvládate, určite navštívte lekára špecialistu. Ak sa chcete dozvedieť viac o tom, prečo hemoroidy v tehotenstve vznikajú, určite sa obráťte na internetové stránky spoločnosti https://www.proctocare.sk//, kde nájdete množstvo zaujímavých informácii.