Túžite po väčších prsiach? Augmentácia vám pomôže

Augmentácia prsníkov

Prsia sú jednou z tých oblastí na tele, ktoré ženy neustále riešia. Sú priveľké, primalé, nepáči sa im tvar alebo pevnosť. Našťastie pre ne však moderná medicína prináša ultimátne riešenie: augmentácia prsníkov. Augmentácia pôvodne znamená zväčšovanie, teda spôsobenie rastu či zmeny veľkosti. Augmentácia sa zďaleka nepoužíva len ako termín v oblasti plastickej chirurgie – napríklad v angličtine toto slovo poznajú aj v súvislosti s hudbou. Augmentácia prsníkov vo svojej podstate znamená zväčšenie pŕs pomocou implantátov. Okrem bežne známych silikónových implantátov je však augmentácia možná aj inými spôsobmi. Dôvodom, prečo si ženy najčastejšie zvolia silikóny, je ich formovateľnosť a v prípade, že ich telo prijme, aj ich trvácnosť. Pri silikónových implantátoch je však dôležitá pravidelná kontrola u lekára, pre prípad úniku gélu. Alternatívou k silikónom sú salinické implantáty. Salinické implantáty obsahujú sterilný soľný roztok. Samozrejme, samotný implantát sa dá – rovnako ako pri silikónovom géle – naplniť želaným množstvom. Výhodou však je, že v prípade úniku sa roztok vstrebe a telo ho vylúči prirodzeným spôsobom.

Ďalšie možnosti augmentácie

Okrem krutých zásahov skalpelom môžete vašim prsiam pomôcť aj menej invazívnym spôsobom. Existujú rôzne látky v prírode, ktoré stimulujú rast poprsia. Zväčša sú obsiahnuté v bylinkách a olejoch, a pravidelná masáž a natieranie vám môžu pomôcť na ceste za bujnejším dekoltom.

Augmentácia poprsia

Medzi dobrých pomocníkov patria aníz a fenikel, obľúbené rastliny, z ktorých sa okrem iných pripravuje aj chutný čaj. Z oboch sa odporúča piť 1 čaj denne. Na prípravu čaju vám bude stačiť 1 čajová lyžička a nebudete potrebovať ani žiaden cukor – aníz aj fenikel sú prirodzene sladké. Pri oboch však platí, že sa neodporúča tehotným ženám ani ženám trpiacim diabetes. Skvelou alternatívou je aj pravidelná konzumácia lopúcha, napríklad vo forme čaju. Látky obsiahnuté v lopúchu podporujú krvný obeh, čo v konečnom dôsledku pomôže zväčšiť prsia – hoci nie drasticky. Všetky takéto bylinky zoženiete v lekárni, prípadne u bylinkára.

Záverom

Ak teda cítite, že príroda vás neobdarovala tak, ako by ste si to želali, nezúfajte. Stále je tu možnosť zmeny – odporúčame vám vyhľadať najbližšiu plastickú chirurgiu, kde vám predstavia vaše možnosti. Dovtedy si môžete zabezpečiť aspoň zásoby bylinkových čajov!