Vynikajúce a zároveň aj jednoduché recepty

Jednoduché recepty na jednoduché jedlá

Aj vy hľadáte jednoduché recepty, ktoré budú chutiť vám, vašim blízkym, rodine či spolubývajúcim? Na internete či v kuchárskych knihách je množstvo receptov, ktoré nie sú vôbec náročné na prípravu a navyše sú aj veľmi chutné. V dnešnej uponáhľanej dobe sa navyše hodí mať zopár jednoduchých a rýchlych receptov vo svojej kuchárskej knihe. Často krát som počula vyjadrenie, že v jednoduchosti je krása alebo niekedy menej je viac. To isté platí aj v modernej gastronómii. Čím je jedlo jednoduchšie tým môže byť lahodnejšie a zdraviu prospešné. Stačí použiť tie správne ingrediencie a výdatné jedlo je na stole za pár minút. Jednoduché recepty bývajú väčšinou v kombinácii zeleniny, ovocia, rýb, mäsa, cestovín a ryže. Jednoduché a zdravé môžu byť tiež koláče a rôzne dezerty, treba však vedieť, aké ingrediencie použiť. Viac sa dočítate v nasledovnom texte.

Jednoduché recepty bývajú tie najlepšie

Príprava jednoduchých jedál má výhodu aj v tom, že nezaberie množstvo času. Samozrejme aj taká sviečková s domácimi knedľami je výborná, no jej príprava zaberie mnoho drahocenného času, ktorý sa dá využiť aj inak. Namiesto sviečkovej sa dá k nedeľnému obedu pripraviť napríklad zdravá zeleninová polievka či šalát s obľúbeným kúskom mäsa.

Jednoduché a chutné recepty

Ďalšou výhodou jednoduchých receptov je aj to, že sa dá aj z toho mála čo máte v chladničke niečo vykúzliť. Stačí zobrať pár správnych surovín, ktoré vytvoria dokonalú kombináciu a výborné jedlo je na stole. Napríklad ja si ráno robím ovsenú kašu s pridaním ovocia, ktoré mám práve k dispozícii. Mandľové mlieko a ovsené vločky chvíľu povarím a jednoduchý recept je na svete. Na vrch kaše nakrájam ovocie, posypem orechmi či kokosom a niekedy použijem aj arašidové maslo. Sú to veľmi jednoduché no výdatné raňajky. Navyše do doma pripravených jedál presne viete čo ste dali a čo jete. Pri donáškovej službe či už pizze alebo hotového jedla to už až také isté nie je. Preto je dobré mať v zálohe pár jednoduchých receptov, ktoré využijete v prípade veľkého hladu alebo keď na prípravu zložitých receptov jednoducho nebudete mať čas. Jednoduché recepty sa tiež hodí mať v zálohe ak príde neočakávaná návšteva. Vtedy pripravíte rýchlo nepečený koláč, výbornú nátierku či delikátne jednohubky.

Ak hľadáte nové inšpirácie na jednoduché recepty navštívte stránku www.zdravopostudentsky.sk, kde sa môžete inšpirovať výbornými jedlami hotovými za pár minút. Vaše chuťové poháriky istotne ocenia vašu fantázii a experimentovanie v kuchyni pri zdravých a jednoduchých receptoch.