Zabezpečte si súkromie oplotením pozemku

Oplotenie pozemku s prírodnými zdrojmi

Oplotenie pozemku zvyčajne býva poslednou záverečnou bodkou pri stavbe ši rekonštrukcii domu. Pokiaľ však samozrejme nestávate dom v lokalite, kde máte nepríjemných susedov. V tom prípade je oplotenie pozemku to prvé, čo urobíte. V každom prípade či už je to činnosť, ktorú robíte ako prvú alebo poslednú, má svoje opodstatnenie a aj svoju funkciu. Okrem toho, že je to estetická záležitosť, tiež veľmi praktická a to z viacerých dôvodom. Za prvé ak máte deti, nemusíte sa báť, že vám utečú na ulicu a niečo sa im stane, za druhé ak máte domáce zvieratká , psa alebo mačku, nemusíte ich naháňať po ulici a za tretie máte dostatok súkromia. To je azda vždy najväčší dôvod, navyše oplotením pozemku si jasne určíte so susedmi hranice pozemkov. Ak ste teda v štádiu, že uvažujete o oplotení pozemku na výber máte hneď z viacero možností,. Otázny a azda aj rozhodujúci faktor bývajú financie.

Pletivo, kameň alebo  murovaný plot?

Oplotenie pozemku za jeden víkend

Materiál na oplotenie pzemku

Kým oplotenie pozemku z pletiva je lacnejšie, kamenný plot dá zabrať vašej peňaženke trochu viac. Samozrejme otázna je aj životnosť daného plotu. Ak si idete zaobstarať kamenný plot alebo murovaný, bude určite drahší, ale zároveň bude aj trvácnejší a údržba nebude taká náročná. V dnešnej dobe je naozaj z čoho vyberať. Oplotenie pozemku môže byť čiastočne murované a čiastočne drevené. Je to veľmi častá voľba, je cenovo prijateľná a zároveň nie taká náročná na údržbu. Taktiež sa už dajú zakúpiť rôzne okrasné tvárnice, z ktorých si oplotenie pozemku vyskladáte podľa vašich predstáv. Dajú sa kombinovať rôzne farby a aj typy tvárnic. K takémuto oploteniu sa už odporúča si prizvať odborníka, aby ste mali dostatočne pevné základy a vedeli si dobre zakladať tvárnice.  Zvyčajne sa na zalievanie tvárnic privolá auto s betónom, ktoré to zaleje na jedenkrát. V opačnom prípade by oplotenie pozemku bola celkom náročná práca.

Oplotenie pozemku z plných blokov

Je mnoho ľudí, ktorí bývajú vo veľmi frekventovaných lokalitách a preferujú súkromie. Aj v takýchto prípadoch je pre nich oplotenie pozemku pripravené. Môžu si zvoliť oplotenie z plných betónových blokov a tak majú istotu, že môžu nerušene sedieť na terase, či hrať sa na dvore. Výber oplotenia pozemku je na majiteľovi a na jeho preferenciách, každý má iný vkus .

Ďalšie inšpirácie, rady a tipy nie len o oplotení pozemku nájdete na stránke http://exterierstav.sk .