Zberateľské mince ako nástroj uchovania hodnoty peňazí

Zlaté zberatelske mince

Drahé kovy ako zlato alebo striebro nás sprevádzajú od nepamäti. Najskôr ako ozdoby, neskôr ako platidlo. Neskôr ich pre falšovanie v rámci platidla vymenili za lacnejšie kovy, či zliatiny kovov. V súčasnosti hodnota peňazí neustále klesá a jednou z možností ako zachovať hodnotu peňazí je investovať do zlatých alebo strieborných tehličiek či zberateľských mincí. Zlaté aj strieborné tehličky aj zberatelske mince sú vyrábané vo svetových rafinériách, s rôznou váhou, od čoho závisí aj ich cena. Zlato je drahý kov, ktorý má vynikajúce fyzikálne vlastnosti. Má vysokú hustotu, teda v pomerne malé množstvo má vysokú gramáž. Zlato nekoroduje ani nepodlieha opotrebeniu. Toto možno povedať aj o striebre. Je odolné ľahko deliteľné, jednoducho prenosné. Na rozdiel od zlata striebro je lacnejšie, teda aj finančne dostupnejšie. Zlato a striebro našli v súčasnosti svoje uplatnenie v elektrotechnike či fotovoltaike.

Vlastnosti zlata a striebra

Zberatelske mince do zbierky
Obchod so zberateľskými mincami

Bez striebra sa nezaobíde napríklad výroba solárnych panelov a len prednedávnom sa začali recyklovať. Pritom zásoby striebra na zemi sú obmedzené. Aj preto je dobré zvážiť investíciu do zlatých či strieborných tehličiek alebo zberateľským mincí.

Investícia do zberateľských mincí

Zberateľské mince sú vyrábané s rôznou gramážou v zlate alebo striebre. Na rozdiel od tehličiek majú okrem ich hodnoty aj zberateľskú hodnotu. Môžu byť krásnym darčekom pre každého, či už pri dovŕšení určitého životného jubilea alebo pri nejakej významnej životnej udalosti. Zberateľské mince je možné zakúpiť s rôznou podobizňou ako dôležité historické osobnosti, znamenia zverokruhu, postavy s najrôznejších obľúbených filmov a podobne. Okrem toho sa vyrábajú aj mince napríklad pri narodení dieťatka s podobizňou dieťatka a podobne. Pri vyzbieraní mincí z rovnakej kategórie teda nemajú len hodnotu ich ceny ale aj zberateľskú. Pri investovaní do zlata alebo striebra si však treba povedať, že ide o dlhodobú investíciu zameranú na uchovanie hodnoty peňazí. Nie je to investičný trhák, ktorý zabezpečí znásobenie financií v priebehu pár rokov ale naopak je to investícia pre tých, ktorí chcú uchovať hodnotu svojho majetku pre ďalšie generácie. V prípade, že vás táto téma zaujala, navštívte nasledujúcu internetovú stránku a môžete si rovno vybrať zo širokej ponuky nádherných zlatých alebo strieborných zberateľských mincí: https://zlatypristav.sk/