Zubní implantáty kdysi a dnes

Zubní implantáty současnosti

Svět se neustále rozvíjí. Není tomu jinak ani v případě protetiky. Krásné zuby v plném počtu kdysi nebyly pravidlem. Chybějící zuby bylo téměř nemožné nahradit, a to z různých důvodů. Hlavním důvodem bylo ještě několik desítek let zpátky to, že neexistovala kvalitní technika, která by to celé umožnila. Dnes je však protetika a implantologie natolik rozvinutá, že pokud i člověk má zubní implantáty, okolí si to s velkou pravdepodobnosti nevšimne. Na jaké úrovni byla protetika v minulosti a jakým směrem se ubírá dnes? Kdysi se lidé domnívali, že v případě bolesti zubu neexistuje jiný způsob zbavení se bolesti, než jeho vytržení. Jedná se však o starověk. Později si lidé začali uvědomovat, že pokud jejich zuby pobolívají, od bolesti se jim uleví díky žvýkání určitých bylinek, které mají na zánět v ústní dutině blahodárný vliv. Zuby se tedy snažili zachránit.

Historické převraty v oblasti zubních implantátů

Zubní implantáty a jejich nasazování

Historie zubních implantátů

Tak, jak se však začal rozvíjet svět, došlo i k rozvoji implantologie. Umělé náhrady za zuby se zhotovovaly již v 17. století, kdy docházelo k jejich nahrazování pomocí modelů z vosku. První protéza, která se dala použít jako celek, a její první použití se datuje do druhé poloviny 18. století. Pro tuto oblast se stalo zlomové období na počátku 20. století, kdy došlo k objevení několika technologií, které nám život usnadňují prakticky dosud. V roce 1907 došlo k osamostatnění ortodoncii, která začala primárně zaměřovat na stavbu a uložení zubů, jejich správnímu postavení a artikulaci pacienta. Na začátku 30. let 20. století došlo k prvnímu upevnění porcelánové korunky pomocí šroubů přímo do kosti. V tomto období se také na trhu poprvé objevily i plastické látky, které byly charakteristické použitím ve dvou základních směrech – pro samotné korunkové náhrady nebo na tělo protézy. Minulost přinesla v případě implantologie několik objevů, na čem současná implantologie staví prakticky dodnes. Ke zdokonalování zubních implantátů dochází každý den.

Zubní implantáty a současnost

Pokud se i vy dostanete do situace, díky níž přijdete o určitý zub, už nemusíte zoufat. Současná implantologie vám přináší mnoho řešení, díky kterým budou vaše zuby v plném počtu. A málokdo si ve vašem okolí všimne, že máte v ústech zubní implantát. Pokud potřebujete v případě zubních implantátů poradit, navštivte https://duvodkusmevu.cz/, kde najdete odpovědi na vaše otázky.