Aké radiátory sú najvhodnejšie a ako sa o ne starať?

Radiátory s luxusným dizajnom

Vykurovanie domácnosti je jedna zo základných vecí, ktoré musíte jednoducho v dome mať. Otázkou už len aké kúrenie budete mať. Či to bude podlahové vykurovanie, tepelné čerpadlo, veterné turbíny, solárne panely alebo využijete klasické radiátory. totižto ešte stále je mnoho domácnosti, ktoré majú doma radiátory. Najmä v panelákoch a viacposchodových budovách nemajú veľmi na výber. V tých starších panelákoch sa určite používajú radiátory. A je to stále dobrá voľba. Len treba dobre vybrať typ, v prípade, že nemáte skúsenosti, nechajte si poradiť od odborníkov. Okrem toho, že si treba vybrať správne radiátory potrebná je aj ich údržba. Zdalo by sa, že údržba radiátorov nie je príliš dôležitá,  avšak opak je pravdou. Práve ak radiátory budete udržiavať v dobrom stave, budú slúžiť mnohé roky. Ale pekne po poriadku. Na začiatok si treba vybrať správne radiátory.

Výber a údržba radiátorov sú veľmi dôležité

radiátory v rôznych prevedeniach

Údržba radiátorov je dôležitá

Veľkosť radiátorov sa určuje podľa miestnosti, do ktorej chcete radiátoroch umiestniť. Určite nebudete dávať extra veľký radiátor do kúpeľne a do obývačky zasa malý. Jednoducho musí byť optimálne veľký, aby svojím výkonom zodpovedal vykurovaniu danej miestnosti. Ak to neviete sami určiť, čo mnohí naozaj nevedia, treba sa obrátiť na odborníkov, ktorí majú bohaté skúsenosti. Vedia veľmi presne vypočítať či odhadnúť, aký veľký radiátor do danej miestnosti potrebujete. Druhou stránkou výberu je typ radiátorov. Aký radiátor v izbe chcete mať. Plochý, dizajnový, rebríkový? Tento výber je na vás. Avšak samozrejme aj pri vzhľade vždy treba dbať na výkon radiátorov, predsa ich prvotná funkcia je vykurovacia až potom môžu byť estetické. Na trhu je ich naozaj mnoho, môžete si vybrať z mnohých veľkostí a tvarov, štýlov a dokonca aj farieb, podľa toho, čo potrebujete a čo sa vám páči. Niektoré kúsky sú naozaj pekné a máte dojem , že to ani nie je radiátor, ale nejaky doplnok v domácnosti.

Ani údržbu nezanedbajte

Ak chcete, aby vaše radiátory boli naozaj funkčné, treba sa o ne aj patrične postarať. Takáto údržba sa vykonáva mimo vykurovacej sezóny, to znamená, keď radiátory nie sú v prevádzke. Treba z nich vypustiť nadbytočný vzduch a poprípade dopustiť vodu. Alebo zavolať odborníka, ktorý veľmi rád skontroluje funkčnosť vašich radiátorov.

Viac o radiátoroch nájdete na https://www.viessmann.sk