Brankársky výstroj musí spoľahlivo chrániť pred zranením

Profesionálna brankárska výstroj

Ľadový hokej je obľúbený šport, ktorý praktizuje mnoho mladých mužov. Snom snáď každého malého chlapca je stať sa hokejistom. Pre svoju akčnosť a dynamiku je veľmi populárny aj u divákov. Svojich nadšencov má po celom svete, aj keď najviac samozrejme v severských krajinách. Skalní fanúšikovia nesmú vynechať žiadny dôležitý zápas extraligy. Hokej hrá šesť hráčov na každej strane. Každý hráč plní svoju dôležitú úlohu. Cieľom hry, je v určenom čase streliť do brány čo najviac gólov. Úlohou brankárov je naopak dovoleným spôsobom zabrániť tomu, aby sa puk ocitol v bráne. Letiace strely sú veľmi silné a rýchle a môžu byť nebezpečné, preto je nevyhnutné, aby brankár chránil svoje telo. Na ochranu tela mu slúži brankárska výstroj. Brankár má počas zápasu veľkú mieru dôležitosti. Musí byť kvalitným korčuliarom a musí perfektne ovládať prácu s hokejkou. Musí vedieť odhadnúť blížiacu sa situáciu a byť stále v strehu. Byť oporou svojmu tímu môže byť v tom prípade, ak je v dobrej kondícii a nie je zranený.  Na to aby sa nezranil mu slúži brankársky výstroj.

Časti brankárskeho výstroja

Brankárska výstroj pre deti a dospelých

Funkcie brankárskej výstroji

Skladá sa z viacerých častí, ktoré musia byť kvalitne vystužené, aby chránili pred prichádzajúcimi strelami a zároveň blokovali strely. Podstatné časti brankárskeho výstroja, ktorý tvoria výstuže sú brankárske nohavice, vesta, brankárske betóny, lapačka a vyrážačka.  Neodmysliteľnou ochranou hlavy je celotvárová maska. Dobre nasadená a utiahnutá maska by mala dokonale priliehať k čelu a brade. Výstroj musí dopĺňať brankárska hokejka a brankárske korčule, ktoré majú tiež svoje špecifiká a odlišnosti od hráčskeho výstroja.

Ako sa orientovať pri výbere z bohatej ponuky?

Trh ponúka brankársku výstroj pre hráčov rozličných kategórií. Preto sa treba pri výbere riadiť informáciou o tom, akému hráčovi vyberáme brankársky výstroj. Začiatočníkovi, rekreačnému hráčovi, či profesionálovi.  Mladým začínajúcim brankárom nie je potrebné kupovať profesionálnu výstroj, postačujú modely v základnej rade. Brankárom, ktorí hrajú na vyššej úrovni treba zadovážiť takú radu brankárskeho výstroja, ktorý pozostáva z kvalitného a odolného materiálu. Základom je dobre poznať svoju veľkosť. Jednotlivé časti brankárskeho výstroja  musia hráčovi dobre sadnúť. V príliš voľnom výstroji by mohol byť brankár neobratný a tesný výstroj by bol naopak nepohodlný. Pri online nákupe sa riaďte veľkostnou tabuľkou.

Spoľahlivý internetový obchod, ktorý ponúka hokejovú výstroj svetových značiek nájdete na https://www.hokejovekorcule.sk.