Staňte se i vy odborníkem na ubrouskovou techniku

Jednoduchá ubrousková technika okouzlila mnoho žen

Mnoho z nás vyhledává činnost, při níž by si odpočinul a zároveň vytvořil něco nového. Výborným způsobem je dekorování, ať už domácnosti, nebo různých starých předmětů, ze kterých můžeme vytvořit něco nového. Slyšeli jste už o ubrouskové technice? Ubrousková technika pochází z Francie a svůj rozmach zaznamenala přibližne v 18. století. Co vám může nabídnout a co díky ní můžete vytvořit? Ubrousková technika je velmi jednoduchá. Už za pár hodin dokážete vytvořit něco, z čeho se budete těšit ještě velmi dlouho. Jak již z názvu vyplývá, budete potřebovat ubrousky, které představují základ. Pozor však na to, jaké ubrousky použijete. I když je výběr barvy a motivu prakticky na vás, důležitá je jejich tloušťka. Při aplikaci používejte výhradně 3-vrstvé ubrousky. A to z jednoduchého důvodu – ubrousky v menší tloušťce se velmi lehce přemočí a nebudou na dekorovaném předmětu vypadat pěkně.

Ubrousky představují základ ubrouskové techniky

Ubrousková technika vyžaduje trpělivost

S ubrouskovou technikou vyčarujete originální kousek do domácnosti

Při lepení ubrousku na papír však častokrát dochází k jevům, které potěší málokoho. Běžně se stává, že se ubrousek zvlní. Stane se tak v případě, když použijete velmi tenký ubrousek. Pokud se chcete zvlnění vyhnout, snažte se lepit jen menší plochy či motivy. Ani bublinám pod ubrouskem se v mnohých případech nevyhnete. Dokážete jejich vznik zamezit a to tak, že opět budete lepit servítky po menších částech. Pokud se vám již bublinky objevily a vy si lámete hlavu nad tím, jak je odstraníte, stačí, pokud je budete postupně zpod servítky vytlačovat. Vytlačování bublinek dosáhnete pomocí štětce. Nemusíte se obávat, že pokud nim ubrousek zatlačíte, roztrhne se. Pokud máte na štětci dostatek lepidla, ubrousek vydrží. Suchý štětec však může nadělat nepříjemnosti – dejte si tedy skutečně záležet na tom, jestli budete mít štětec dostatečně navlhčený.

Ubrousková technika a stříhání ubrousek

Pokud jste si již vybrali ubrousek, pomocí kterého chcete dekorovat, nebudete ho lepit celý, ale po částech. Budete ho tedy muset dělit. Nedoporučuje se servítky stříhat nůžkami, mnohem lepší způsob představuje trhání. A to z jednoduchého důvodu – po stříhání mohou na ubrousku zůstat ostré hrany, které jsou po nalepení viditelné. Pokud servítky jednoduše potrháte, ich splynutí s podkladem bude jednodušší.
Jen s kvalitními ubrousky dokážete vytvořit mistrovské dílo. Dejte si při výběru ubrousků záležet. Na stránce https://www.tvojeharmony.cz/ naleznete širokou nabídku kvalitních ubrousků, se kterými se vám bude pracovat skutečně snadno. Zabavte se při ubrouskové technice i vy!