Spoľahlivé strihanie psov – zverte svojho miláčika do rúk profesionálom!

Strihanie psov rôznych veľkostí

Tí z nás, ktorí majú doma štvornohého miláčika v podobe psíka, nám určite dajú za pravdu, že je plnohodnotným členom rodiny. Okrem toho, že sa oňho treba pravidelne starať, nám však v prvom rade prináša nesmiernu radosť. Určite poznáte ten pocit, keď prídete domov po dlhom pracovnom dni a váš psík vás už netrpezlivo čaká za dverami bytu či domu. Psík si však vyžaduje aj dôkladnú starostlivosť. Spokojné by malo byť nielen jeho bruško. Pozornosť je potrebné venovať aj jeho srsti. Salón na strihanie psov je presne to pravé miesto, ktoré by ste so svojim štvornohým kamarátom rozhodne mali navštíviť. Dôležité je vybrať si dobrý salón, v ktorom sa váš psík nebude veľmi báť. Tak sa vyhnete zbytočným stresom, ktoré by vám aj vášmu psovi nemuseli robiť vôbec dobre. Poďme sa spolu pozrieť prečo a kedy je strihanie najdôležitejšie.

Prečo je strihanie psov také dôležité?

Pravidelné strihanie psov je dôležité

Strihanie šteniatok býva opatrnejšie

Ak nie ste v chovaní psa žiadny začiatočník, určite viete, že starostlivosť o jeho srsť je nevyhnutnou súčasťou. Česať by ste ju mali čo najčastejšie, najmenej však jedenkrát za týždeň. Srsť zbavujete starých, už vypadnutých chlpov, dodáte jej lesk a jemnosť. Zabránite tomu, že sa srsť začne na niektorých miestach stáčať do hrudiek, ktoré už následne nepôjdu rozčesať. Strihanie psov je z týchto dôvodov rovnako dôležité. Strihanie psov v letných mesiacoch je povolené len u niektorých plemien. Srsť totiž plní u psíka ochrannú funkciu pred rôznymi parazitmi alebo poveternostnými vplyvmi. Pokiaľ ho tejto srsti zbavíme, nebude dostatočne chránený. Naopak, iné plemená si strihanie doslova vyžadujú. V lete pod hrubou srsťou trpia. V tomto prípade je strihanie psov naozaj opodstatnené.

Zverte strihanie psov odborníkom, ktorí sa v tom vyznajú

Rýchlemu a spoľahlivému strihaniu psov sa dnes už venuje veľké množstvo salónov pre psíkov. Ceny sa pohybujú rôzne, v závislosti od toho, či si prajete ostrihať veľké alebo malé plemeno psa. Okrem toho salóny na strihanie psov ponúkajú aj ďalšie doplnkové služby. Váš štvornohý kamarát sa v takomto salóne bude cítiť ako na psom wellness-e. Okrem strihania teda môže absolvovať aj kúpanie, vďaka ktorému bude jeho srsť nádherne lesklá a vláčna. Strihanie pazúrikov, čistenie nosa, uší a očí tiež nie je žiadnou raritou. Pokiaľ ste si už vybrali ten správny salón, nezabudnite svojho psíka dopredu objednať na konkrétne procedúry.

Hľadáte spoľahlivý salón na strihanie psov? Kliknite na webovú stránku https://dogculture.sk/ a doprajte svojmu psíkovi skutočný oddych!